Matka Boża Bolesna
Główka54 bazylika uprawy
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Porządek Mszy Świętych

Msze Święte
Kościół św. Doroty

Dzień powszedni

7.00, 17.00

Niedziele i święta
8.30, 10.30, 17.00 – (od listopada do Niedzieli Wielkanocnej)
8.30, 10.30, 20.00 – (od niedzieli po Wielkanocy do końca października)

Dla dzieci
15.30 (w czasie roku szkolnego, w pierwsze piątki miesiąca)

Msze Święte
Miejscowości na terenie parafii:

Kaplica w Helenowie Drugim
15.00 (Msza św. odprawiana w pierwsze czwartki miesiąca)

Kaplica w Grąblinie
16.00 (Msza św. odprawiana w pierwsze czwartki miesiąca)

Świetlica w Pogoni Gosławickiej
16.00 (Msza św. odprawiana w pierwsze piątki miesiąca)

Kaplica w Izabelinie
16.00 (Msza św. odprawiana w pierwsze piątki miesiąca)

Nabożeństwa stałe:

Różaniec lub godzinki
Niedziela, godz. 8.00

Nieszpory za zmarłych
Wtorekgodz. 17.30

Jutrznia
Czwartek, godz. 6.40

Ku czci św. o. Papczyńskiego
Czwartek, godz. 17.30

Nabożeństwa okresowe:

Droga krzyżowa
Piątek, godz. 16.00 (w okresie Wielkiego Postu)

Gorzkie żale
Niedziela, godz. 16.15 (w okresie Wielkiego Postu)

Nabożeństwo majowe
dni powszednie, godz. 17.30 (w maju)

Nabożeństwo czerwcowe
dni powszednie, godz. 17.30 (w czerwcu)


26 marca 2017
Niedziela

IV Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Laetare


Dzień Modlitw za Więźniów

Rekolekcje dla środowisk trzeźwościowych
24-26.03.2017

 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze św.
7.30,10.00, 12.00, 16.00, 18.00
Błogosławieństwo z nałożeniem rąk
- po Mszy św. o godz. 12.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00-16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze św.
8.30, 10.30, 17.00
Nabożeństwa
Godzinki ku czci Najświętszej
Maryi Panny lub różaniec: 8.00
Gorzkie Żale: 16.15

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza św.
8.00
 
Imieniny obchodzą:
Teodor, Emanuela, Larysa

Okres liturgicznyWielki Post
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: różowy
Rok liturgiczny: A
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie:
Sm 16, 1b. 6-7. 10-13a
Psalm responsoryjny:
Ps 23, 1-2ab. 2c-3. 4. 5. 6
Drugie Czytanie Ef 5, 8-14
Ewangelia: J 9, 1-41
realizacja LM Internet  LM Internet