Matka Boża Bolesna
25
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Piknik z mamą i tatą przed licheńską bazyliką

Msza św. w intencji rodzin z błogosławieństwem dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, podchody rodzinne, akcja „balony do nieba”, pokaz sprzętu strażackiego oraz finał konkursu fotograficznego odbędą się w niedzielę, 30 sierpnia, podczas siódmego „Pikniku z mamą i tatą” przed licheńską bazyliką.

Każdego roku w ostatnią niedzielę wakacji do Lichenia przyjeżdżają całe rodziny. Tego dnia na placu przed bazyliką dziesiątki dzieci spędzają beztrosko czas wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Podczas pikniku najmłodsi uczestniczą w przygotowanych specjalnie na okazję zabawach, grach i konkurencjach sprawnościowych. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali m.in.: pokaz sprzętu strażackiego, zabawę w podchody rodzinne, warsztaty wyrabiania mydła czy wyścigi hula-hop.

Zdaniem ks. Piotra Kieniewicza, organizatora spotkania, udział w pikniku to świetny sposób na rodzinne spędzenie ostatniej wakacyjnej niedzieli:
„Nasz piknik przygotowujemy z myślą o całych rodzinach. W dzisiejszych czasach wszyscy zapracowani, ciągle gdzieś się spieszą. Często nie mają czasu dla siebie. Dlatego zapraszamy do udziału w licheńskim pikniku całe rodziny, aby mogły spędzić z sobą kilka godzina na wspólnej zabawie”wyjaśnił duchowny.

Przed rozpoczęciem pikniku, o godz. 12:00, odbędzie się Msza św. licheńskiej bazylice ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Tuż po zakończeniu Eucharystii nastąpi rozpoczęcie pikniku na trawniku przez największą świątynią w Polsce. Piknik potrwa do godz. 16.30.

W tym dniu nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Wakacje z rodziną”. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres Sanktuarium zdjęcia (max. 5 zdjęć), przedstawiającego rodzinę podczas wakacyjnego wypoczynku. Zwieńczeniem pikniku będzie wypuszczenie w niebo kilkuset kolorowych balonów.

Szczegółowe  informacje o konkursie fotograficznym (regulamin i karta zgłoszeń), jak i o samym pikniku, można uzyskać na stronie internetowej licheńskiego Sanktuarium www.lichen.pl.
Organizatorem pikniku jest Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Licheń Stary, 20 sierpnia 2015 r.


ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


19 stycznia 2021
Wtorek
Pan Bóg pamięta o woim przymierzu

18-25 stycznia 2021:
Tydzień modlitw o jedność chrześcijan 
"Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc"

Wspomnienie dowolne św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Nowenna przed wspomnieniem bł. Jerzego Matulewicza,
odnowiciela Zgromadzenia Marianów

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 Msza św. w intencji wspólnoty modlitewnej i ich rodzin
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Zwykły okres liturgiczny
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: B, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Hbr 6, 10-20
Psalm responsoryjny: Ps 111
Ewangelia: Mk 2, 23-28
realizacja LM Internet  LM Internet