Matka Boża Bolesna
Główka46 procesja Apelu
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Autentyczność wiary, która ukorzenia

Msza św. rozpoczynająca się tuż przed zmrokiem, zespół muzyczny pomagający wiernym w modlitwie oraz błogosławieństwo Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Tak w skrócie można opisać atmosferę panującą podczas Wieczorów Uwielbienia, które od ubiegłego roku co miesiąc odbywają się w kościele parafialnym pw. św. Doroty w Licheniu Starym.

W każdy pierwszy wtorek miesiąca licheński kościół parafialny wypełnia się wiernymi, którzy pragną wielbić Boga poprzez śpiew i adorację Najświętszego Sakramentu. W relacji ks. Piotra Kieniewicza MIC idea Wieczorów Uwielbienia  zrodziła się spontanicznie:
„Inicjatywa ta zrodziła się z osobistego przeżycia spotkania z Chrystusem, jakie się dokonało w sercach kilkorga licheńskich parafian, kiedy w ubiegłym roku w naszym Sanktuarium gościł o. John Bashobora. Zaczęli oni rozmawiać z księdzem proboszczem i księdzem kustoszem prosząc o to, by to doświadczenie wiary nie zakończyło się wraz z końcem rekolekcji o. Johna, ale aby było kontynuowane”wyjaśnił kapłan.

Pierwsza Msza św. w ramach Wieczorów Uwielbienia została zorganizowana w listopadzie ub. r. W zamyśle miało to być wydarzenie niszowe. Jednak z upływem czasu chęć uczestnictwa we wspólnej modlitwie wyrażało coraz więcej osób. Obecnie wśród ok. 150 uczestników najliczniejszą grupę stanowią oczywiście licheńscy parafianie. Jednak przyjeżdżają także wierni z pobliskich miejscowościKonina, Ślesina czy Kramska. Jak dodał ks. Kieniewicz, bywa specjalnie na Mszę św. przyjeżdżały do Lichenia osoby z Poznania, Koła czy Włocławka.
- „Jest to zaproszenie do tego, by nauczywszy się tu uwielbiać Pana Boga podczas Wieczoru Uwielbienia, uczyć się przeżywać Mszę św. w ogóle, by każda Eucharystia była przeżywana w sposób szczególny, jako osobiste spotkanie z Chrystusem. Jest to swego rodzaju autentyczność wiary, która ukorzenia nasze życie w Bogu. Wartością samą w sobie jest także fakt, że inicjatywa zrodziła się z doświadczeń zwykłych ludzi, a nie księży”dodał marianin.

Msza św. połączona z Wieczorem Uwielbienia rozpoczyna się w każdy pierwszy wrotek miesiąca o godz. 19.00 w kościele parafialnym pw. św. Doroty. W trakcie nabożeństwa wierni mogą skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej, aby w pełni móc uczestniczyć w Ofierze Eucharystycznej. Po Mszy św. rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu, w trakcie której wspólny śpiew uwielbienia przeplata się z rozważaniami prowadzonymi przez kapłana. Na zakończenie celebrans błogosławi obecnych w świątyni wiernych przechodząc między nimi z Najświętszym Sakramentem.

Licheń Stary, 24 sierpnia 2015 r.

Poprzednie zdjęcie
Następne zdjęcie

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


15 lipca 2020
Środa
Pan nie odrzuca ludu wybranego

40. Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia (7 - 16 lipca) - odwołana

II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy (5 lipca-30 sierpnia)

Oaza chorych
 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających z błogosławieństwem
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Kaplica Serca Pana Jezusa
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet