Matka Boża Bolesna
Główka52 balony
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Piknik z mamą i tatą w Licheniu,
czyli zakończenie wakacji w duchu wiary

Ponad siedemset dzieci zgromadził w ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji „Piknik z mamą i tatą w Licheniu”. W trakcie rodzinnej zabawy poprzedzonej wspólną modlitwą rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny „Wakacje z rodziną”.

Rodzinne spotkanie w Licheniu na zakończenie wakacji ma już 6-letnią tradycję. Zapoczątkowane w 2009 roku Licheńskie Spotkania Rodzin wrosły w klimat Sanktuarium. Świadczy o tym rosnące zainteresowanie wydarzeniem.
„Uczestniczę w organizacji Licheńskich Spotkań Rodzin po raz czwarty i widzę, jak nasza impreza pięknie się rozwija z roku na rok. Jest coraz więcej uczestników, a Pan Bóg daje wspaniałą pogodę. Wspólna zabawa rodzinna ma być inspiracją dla rodzin by razem spędzać czas”powiedział ks. Piotr Kieniewicz MIC, dyrektor Poradni Wsparcia Płodności NaProTechnologia działającej przy Licheńskim Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Jak na Licheń przystało, wspólne spotkanie rozpoczęło się Mszą św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Południowej Eucharystii w bazylice przewodniczył ks. Henryk Kulik MIC, proboszcz parafii pw. Św. Doroty. W słowie skierowanym do wiernych mówił o rodzinie, jako najważniejszej instytucji kształtującej człowieka. Mówił, że już od czasów Adama i Ewy, pomimo odejścia pierwszych ludzi z drogi Bożej, rodzina, jaką stanowili, nie została przekreślona:
- „Jaka jest rodzina, taka będzie nasza ojczyzna, takie będzie nasze społeczeństwo. Gdzie słabnie rodzina, tam społeczeństwo będzie słabe i poranione. Dom, w którym panuje spokój, miłość i życzliwość jest przedsionkiem nieba. Dom, w którym brakuje bezpieczeństwa i spokoju, jest obrazem piekła w oczach dzieci”mówił kaznodzieja.

Po Mszy św. kapłani udzielili dzieciom i młodzieży indywidualnego błogosławieństwa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i akademickiego poprzez nałożenie rąk na głowę i odmówienie specjalnej modlitwy. Także dziś zakończyła się odmawiana od 22 sierpnia nowenna przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i akademickiego.

Po Mszy św. rozpoczęła się piknikowa część na zewnątrz świątyni. Na dzieci czekało wiele atrakcji, z których mogły skorzystać za darmo. Były wśród nich: dmuchane zamki, kule wodne, pokazy wyrabiania mydła, strzelanie z łuku czy wielkie bańki mydlane. Istniała także możliwość wejścia do bojowego wozu strażackiego czy wspięcia się na ścianę wspinaczkowej. Dodatkową niespodzianką przygotowaną przez organizatorów był pokaz gaszenia ognia przeprowadzony przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP w Licheniu Starym.

W trakcie pikniku rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny "Wakacje z rodziną". Zwycięzcą została Ewelina Natywo, która nadesłała zdjęcie zatytułowane „Zabawa rodzinna na słomie”. Jury wyróżniło też zdjęcia Marzeny Gwóźdź i Moniki Podlasińskiej.

Licheń Stary, 18 sierpnia 2015 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


12 lipca 2020
Niedziela
Na żyznej ziemi ziarno wyda plony

Słowacja w Licheniu. Razem przy Bolesnej Matce

Niedziela z rodziną w Licheniu (12.00-16.30) - odwołane

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej
Dzień modlitw w intencji poległych i pomordowanych mieszkańców polskich wsi

20.Ogólnopolska Pielgrzymka Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników (12-13 lipca)
- odwołana

40.Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia (7-16lipca) - odwołana

Rekolekcje: Nie zgubić się w świecie (10-12 lipca) - ODWOŁANE

II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy (5 lipca-30 sierpnia)


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 17.00
kościół dolny - kaplica Trójcy Świętej:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
8.30, 10.30, 20.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
8.00

realizacja LM Internet  LM Internet