Matka Boża Bolesna
top str.
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Podsumowanie akcji „Pola nadziei”

Hospicjum stacjonarne im. św. Stanisława Papczyńskiego, działające przy Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym, podsumowało tegoroczną akcję charytatywną pod nazwą „Pola nadziei”.

„Kwestowaliśmy na terenie parafii oraz klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim, klasztoru Ojców Kamedułów w Bieniszewie, parafii  pw. św. Doroty w Licheniu Starym oraz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Przy przeprowadzeniu zbiórek ofiar do puszek mogliśmy liczyć, tak jak w poprzednich latach, na wsparcie uczniów z pobliskich placówek oświatowych: Szkół Podstawowych z Kazimierza Biskupiego i z Lichenia, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie, Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie oraz nauczycieli z Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście. Nieodzowną pomoc okazali wolontariusze, zarówno ci, którzy na co dzień posługują chorym, jak i przyjaciele hospicjum, wraz ze swoimi rodzinami” – wyjaśniła Urszula Kulig, koordynująca działania wolontariuszy w licheńskim hospicjum.

Organizatorzy akcji „Pola nadziei” pragną wyrazić podziękowania za życzliwość, zrozumienie, ciepłe słowa skierowane w stronę placówki oraz za dar serca oraz za okazaną hojność.  Dzięki zebranym funduszom hospicjum będzie mogło zakupić niezbędne artykuły pielęgnacyjno-higieniczne oraz leki potrzebne w codziennej pielęgnacji podopiecznych.

Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego powstało w 2009 roku. W placówce do dyspozycji pacjentów są  przygotowane 22 łóżka. Niemalże połowę kosztów utrzymania ośrodka pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Pozostała kwota jest pozyskiwania m.in. od ludzi dobrej woli, którzy przekazują na rzecz hospicjum 1% podczas rozliczania się z podatku dochodowego, od darczyńców i dobrodziejów, a także ze zbiórek publicznych, takich jak „Pola nadziei”.

Więcej informacji o działalności Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym można uzyskać na stronie internetowej: www.hospicjum.lichen.pl.

Licheń Stary, 08 czerwca 2018 r.


17 sierpnia 2018
Piątek

Wspomnienie obowiązkowe
św. Jacka, prezbitera

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00 
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Po Apelu Maryjnym procesja ze świecami
kościół dolny - kaplica Trójcy Świętej:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych
Msza święta

7.30

Imieniny obchodzą:
Anita, Julianna, Jacek


Zwykły okres liturgiczny
III tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: B, II

CZYTANIA Z DNIA
I czytanie:
Ez 16,59-63
Psalm: Iz 12,2. 3-4. 5-6 (R.: por. 1cd)
Ewangelia: Mt 18,21-19, 1

realizacja LM Internet  LM Internet