Matka Boża Bolesna
Główka4 Bazylika w zbożu
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Życie w świetle miłosierdzia

Ogólnopolska 250-osobowa pielgrzymka Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich i Bractwa Niepokalanego Poczęcia NMP do Lichenia odbyła się w dniach 8-9 września pod hasłem „Świadkowie miłosierdzia”.
 
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. w bazylice, sprawowaną przez ks. Łukasza Wiśniewskiego MIC, dyrektora Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich w intencjach członków stowarzyszenia. 
– „Pielgrzymka do Lichenia to okazja, by zaangażowani w duchowość księży marianów, wspierających misje i inne dzieła, mogli się spotkać w szczególnym miejscu, jakim jest sanktuarium, ale też przeżyć rekolekcje. Poprzez temat tegorocznej pielgrzymki chcieliśmy pokazać, że każdy jest zaproszony, żeby być świadkiem miłosierdzia” – tłumaczył ks. Łukasz Wiśniewski MIC. 
– „Rekolekcje w Licheniu są wyjątkowe, bo zwykle spotykamy się w parafiach mariańskich, a tym razem przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski, z którymi na co dzień mamy kontakt korespondencyjny. To daje poczucie wspólnoty, jedności misji” – stwierdził ks. dyrektor. 
 
Podczas konferencji nt. apostolatu miłosierdzia w codzienności Mira Majdan, która współpracuje ze zgromadzeniem marianów i prowadzi rekolekcje „Nie bójcie się miłosierdzia”, przypominała, że każdy może szerzyć miłosierdzie Boże w swoim najbliższym otoczeniu – w pracy czy domu. 
– „Miłosierdzie nigdy nie jest praktykowane w sposób jednostronny. Miłosierdzie jest nie tylko dobrem świadczonym innym osobom, ważne byśmy czuli, że też dzięki temu coś zyskujemy, na przykład mam z tego radość. Często łatwo nam świadczyć uczynki miłosierne dla obcych, a trudno dla najbliższych. Miłosierdzie to służba drugiemu człowiekowi, ale to nie znaczy, że mamy się na wszystko zgadzać. Mam szukać dobra drugiego człowieka” – mówiła  Mira Majdan. 
 
Podczas rekolekcji nie mogło też zabraknąć modlitwy św. Faustyny, urodzonej na terenie diecezji włocławskiej, czyli Koronki do Miłosierdzia Bożego. W sobotę odbyło się również spotkanie z ks. Krzysztofem Pazio MIC, misjonarzem mariańskim, który opowiadał o misjach miłosierdzia Bożego w Kamerunie. Chętni zwiedzali też Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, a wieczorem uczestniczyli w apelu maryjnym w licheńskiej  bazylice prowadzonym przez ks. Janusza Kumalę MIC, kustosza sanktuarium. Zaś w niedzielę, w kościele sióstr anuncjatek w Grąblinie, uczestniczyli we Mszy św. w intencji zmarłych członków SPM. 
 
Licheń Stary, 08 września 2018 r.
Poprzednie zdjęcie
Następne zdjęcie

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


17 lipca 2019
Środa

 
Warsztaty Ars Celebrandi

Warsztaty posługi charyzmatycznej "Jesteśmy uczniami Jezusa" (15-18 lipca; zapisy i informacje http://www.wpc.jezusnastadionie.pl/ ) - prowadzi ks. John Bashobora

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych
Po mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Apel Maryjny 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17,00 
Nabożeństwa
Nieszpory za zmarłych: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Aleksy, Aneta, Bogdan
 
Zwykły okres liturgiczny
III tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: C, I 

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Wj 3, 1-6. 9-12
Psalm responsoryjny: Ps 103 (102), 1-2. 3-4. 6-7 (R.: por. 8a)
Ewangelia: Mt 11, 25-27
realizacja LM Internet  LM Internet