Matka Boża Bolesna
Główka29 DPArka
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Dzień Dziecka Utraconego

W najbliższy poniedziałek, 15. października w licheńskim Sanktuarium w ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego, będziemy modlić się za rodziców, którzy doświadczyli poronienia czy śmierci dziecka w czasie porodu. Msza Święta w ich intencji zostanie odprawiona przed Cudownym Obrazem o godzinie 19.00. Wcześniej, o godzinie 18.00 w głównej nawie bazyliki odbędzie się modlitwa różańcowa.

Matka Boża Licheńska jest Tą, Która stała pod krzyżem, patrząc na śmierć własnego Syna. Maryja doskonale rozumie cierpienie rodziców, którzy stracili dziecko. Jako Bolesna Matka wstawia się za każdym z nich i pomaga odnaleźć pokój, pocieszenie i sens w Zmartwychwstaniu Swojego Syna – Jezusa Chrystusa.

Wierząc w moc Krzyża Chrystusa obejmującą krótkie życie na ziemi przedwcześnie zmarłych dzieci oraz Jego zmartwychwstanie otwierające im bramy Nieba, prosimy, by Święty Duch Pocieszyciel był osieroconym rodzicom pomocą w chwilach bólu i cierpienia, niech koi ich rany i napełnia serca nadzieją życia wiecznego.

Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych od 1988 roku. Od 2004 roku, z inicjatywy Organizacji Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych „Dlaczego”, 15. października,  w Polsce obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.

Dzień ten jest nie tylko momentem, w którym pamiętamy o przedwcześnie zmarłych dzieciach, ale także zwróceniem uwagi na rodziców, którzy niejednokrotnie nie mieli szansy nawet, by poznać własne potomstwo i należycie przeżyć żałobę po jego stracie. Każdego roku w Polsce dochodzi do nawet 40 000 poronień. Nie ma chyba rodziny, w której nie zdarzyło się to nieszczęście.

Przy tej okazji przypominamy, że w Sanktuarium działa Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym oraz Poradnia Rodzinna w Licheniu, gdzie można otrzymać wsparcie.


Licheń Stary, 11.10.2018 r.
12 grudnia 2018
Środa

Wspomnienie dowolne
Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 Msza św. w intencji chorych,
po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Roraty 17.00   

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Joanna, Aleksandra, Dagmara

Okres liturgiczny: Adwent
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: fioletowy
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 40,25-31
Psalm responsoryjny:
Ps 103 (102),1-2. 3-4. 8 i 10 (R.: 1a)

Ewangelia: Mt 11,28-30

realizacja LM Internet  LM Internet