Matka Boża Bolesna
Komunia
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Dzień Nauczyciela

O mądrość i światłość Ducha Świętego dla nauczycieli, katechetów i wychowańców modlono się 14. października, w Dzień Edukacji Narodowej,  podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Eucharystii przewodniczył ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego sanktuarium.

W homilii marianin odniósł się do słów z Ewangelii wg św. Marka mówiąc, iż dzisiejsza liturgia słowa jest przepiękną lekcją, aby wejść w ślady Jezusa i Go naśladować. - „Może jesteśmy wykształceni, może znamy się na wielu rzeczach, może posiadamy majętność, może jesteśmy religijni, ale Jezus dziś mówi do nas – idź, oddaj wszystko, co posiadasz, a potem Mnie naśladuj. Młodzieniec, o którym dziś czytaliśmy w ewangelicznym opisie usłyszawszy drugą odpowiedz odszedł smutny” – powiedział kapłan.  
„- Jezus nie jest przeciwny temu, aby ktoś był bogaty. Chce go zaprosić do refleksji, która brzmi – mimo, iż wszystko masz, to czy jesteś wolny od tego wszystkiego? Czy to, co wokół ciebie się znajduje, nie stanowi przeszkody, abyś osiągnął życie wieczne? – pytał kapłan.
- „Dzisiejsza Eucharystia jest zaproszeniem do tego, abym zobaczył wszystko to, co sprawia, że nie mogę być bliżej Boga. Prośmy Jezusa, abyśmy byli zdolni do przebaczenia, do wyciagnięcia dłoni ku pojednaniu. Abyśmy na drugiego człowieka spojrzeli tak jak Jezus patrzy na nas” – mówił kaznodzieja.

Kończąc rozważania ks. Stankiewicz zachęcał, abyśmy za wstawiennictwem Maryi, modlili się o mądrość do Ducha Świętego. Aby Bóg był najważniejszą osobą w naszym życiu, i abyśmy na Jej wzór całym sercem przylgnęli  do Jej Syna, który jest Dobrym Nauczycielem.

Na zakończenie Eucharystii kapłan odczytał modlitwę za nauczycieli, katechetów i wychowawców. Następnie kapłani udzielili nauczycielom oraz wiernym obecnym na południowej Mszy Świętej, indywidualnego błogosławieństwo poprzez nałożenie rąk na głowę i modlitwę wstawienniczą.

Licheń Stary, 14.10.2018


 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 stycznia 2019
Środa

Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan - dzień szósty
"Dąż do sprawiedliwości" (Pwt 16,18-20)

22-27 stycznia - Panama w Licheniu
Dni modlitw w intencji Światowych Dni Młodzieży

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 Msza św. w intencji chorych,
po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Maria, Ildefons, Rajmund

Zwykły okres liturgiczny
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: C

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Hbr 7,1-3.15-17
Psalm responsoryjny:  Ps 110
Ewangelia: Mk 3,1-6
realizacja LM Internet  LM Internet