Matka Boża Bolesna
w
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Dziękowali wolontariuszom w Licheniu

Dzień wolontariusza, przypadający na 5 grudnia, obchodzony był w Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym. W hospicyjnej kaplicy zebrali się wolontariusze, chorzy i personel hospicjum, by modlić się w intencji tych, którzy bezinteresownie wspierają hospicyjne dzieło fundacji Spem Donare. Mszy Św. w hospicjum przewodniczył ks. Krzysztf Jagoda MIC, a towarzyszył mu ks. Julian Sztuczka MIC.

Celebrans zaproponował w homilii pochylenie się nad istotą Adwentu i postacią Maryi. Zauważył, że druga część Adwentu mówi o ponownym przyjściu Chrystusa, które ma nastąpić u końca czasów, na co wskazują czytane podczas liturgii kolekty. Wspomniał też na fakt, że Maryja to prosta dziewczyna z Nazaretu, oczywiście wolna od grzechu, której Bóg zawierzył swojego Syna. I my jesteśmy zaproszeni do zawierzenia się Maryi oraz Bogu. W kolejnej myśli kapłan skierował uwagę na Golgotę, gdzie Maryja jeszcze szerzej otworzyła swoje serce na całą ludzkość, o co prosi z krzyża Jezus, by stała się Matką Kościoła. Jezus chce, byśmy zaprosili Maryję do swojego życia – podsumował homilista.

Wolontariusze nie szczędzili szerokich uśmiechów i szczerych uścisków podczas przekazywania sobie znaku pokoju. Jak informuje Urszula Kulig, koordynator wolontariatu, Hospicjum w Licheniu wspiera 36, którzy nie tylko bezpośrednio dzielą się swoim sercem z chorymi, ale także pomagają w innych pracach.

Licheń Stary, 06 grudnia 2018 r.


14 grudnia 2018
Piątek

Wspomnienie obowiązkowe
św. Jana od Krzyża,
prezbitera i doktora Kościoła

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Roraty 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Alfred, Izydor, Noemi

Okres liturgiczny: Adwent
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 48,17-19

Psalm responsoryjny:
Ps 1,1-2. 3. 4 i 6 (R.: por. J 8, 12)
Ewangelia: Mt 11,16-19

realizacja LM Internet  LM Internet