Matka Boża Bolesna
Główka46 procesja Apelu
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Pogrzeb śp. ks. Wiktora Krawczyka MIC

„Być ogniwem w łańcuchu zbawienia innych osób to największe błogosławieństwo z możliwych”. Tymi słowami, napisanymi przez ks. Macieja Zacharę MIC, ks. Tomasz Nowaczek MIC, przełożony prowincjalny Zgromadzenia Księży Marianów zakończył homilię podczas Mszy św. pogrzebowej śp. ks. Wiktora Krawczyka MIC.

W ostatniej drodze ks. Krawczykowi, zmarłemu w dniu 13 marca, towarzyszyli współbracia z domu zakonnego księży i braci marianów w Licheniu oraz innych mariańskich domów zakonnych w Polsce, rodzina, przyjaciele, licheńscy parafianie oraz pracownicy sanktuarium.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 13.00 modlitwą różańcową w kościele parafialnym pw. św. Doroty, której przewodniczył ks. Krzysztof Jagoda MIC. Pół godziny późnej rozpoczęła się Msza św. pogrzebowa zmarłego marianina, którą koncelebrowali obecni na uroczystości kapłani pod przewodnictwem ks. Andrzeja Pakuły MIC, przełożonego generalnego Zgromadzenia Księży Marianów.

Okolicznościową homilię wygłosił ks. Tomasz Nowaczek MIC, przełożony Prowincji Opatrzności Bożej. Odnosząc się do śmierci swojego współbrata, marianin powiedział: „Jesteśmy wyrwani od tego wszystkiego, czego nie zdołaliśmy wypełnić, co odłożyliśmy na później. Świętej pamięci Wiktor jest jednym z tych naszych współbraci, którzy pomału odchodzili. W Jego życiu przewijał się wątek, że Jego kapłaństwo nie jest Jego, ale tego, który Go wybrał – Jezusa Chrystusa”.

Na zakończenie homilii ks. Nowaczek przybliżył zgromadzonym w świątyni świadectwo ks. Macieja Zachary MIC dotyczące osoby zmarłego. W świadectwie marianin opisał, jak wielki wpływ na wiarę jego zmarłego ojca wywarł śp. ks. Krawczyk. - „Jestem przekonany, że na sądzie Bożym, przed którym teraz stoi ks. Wiktor, tata jest jednym ze świadków obrony. Być ogniwem w łańcuchu zbawiania innych osób to największe błogosławieństwo z możliwych”.

Po zakończonej Eucharystii trumna z ciałem zmarłego kapłana została odprowadzona na cmentarz parafialny, gdzie Jego doczesne szczątki spoczęły w mariańskiej kwaterze.

Licheń Stary, 16 marca 2019 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


26 kwietnia 2019
Piątek

Piątek w oktawie Wielkanocy

Nowenna w intencji maturzystek i maturzystów
(22-30 kwietnia 2019 r.)

VIII dzień nowenny przed
Niedzielą Miłosierdzia Bożego

Via lucis (Droga światła)
po Mszy św. o 18.00

Kurs "Emaus" / Ekipa dla Jezusa
 
PROGRAM POSŁUGI
 
Bazylika
Msze św.
7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna
Różaniec i nowenna w intencji maturzystów 18.00
Apel Maryjny 21.00
Po Apelu Maryjnym procesja ze świecami
Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
 
Kościół św. Doroty
Msze św.
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza św.
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Maria, Marcelina, Marzena
 
Okres liturgiczny: Wielkanoc
I tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I
 
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Dz 4, 1-12
Psalm responsoryjny: Ps.118
Ewangelia:  J 21, 1-14
realizacja LM Internet  LM Internet