Matka Boża Bolesna
Główka4 Bazylika w zbożu
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Świętowali imieniny Maryi
 
Msza Święta, podarowanie bukietów kwiatów, litania kwiatów do Matki Bożej i koncert pieśni maryjnych złożyły się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej na świętowanie imienin Maryi, w dzień liturgicznego wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi, 12 września.
 
Wieczornej Eucharystii o godz. 19 przewodniczył ks. Bogusław Binda MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty zakonnej księży i braci marianów, Na początku przypomniał, że po zwycięstwie króla Jana III Sobieskiego nad Turkami w bitwie pod Wiedniem w 1683 r. Innocenty XI rozszerzył obchody ku czci imienia Maryi na cały Kościół. Powitał także pielgrzymów z Suwałk, z diecezji ełckiej.
W homilii marianin podkreślił, że trzeba nam na nowo odkryć miłość Matki do każdego z nas, na którą wskazuje już Jej imię – Maryja oznacza m.in. umiłowana na zawsze. Chrześcijanin to człowiek nadziei, kontynuował ks. Binda, dlatego powinien mieć poczucie, że miłość Matki Bożej jest potężniejsza od jego codziennych trudów. – O ile czulsze jest serce Maryi od każdej ziemskiej matki, która kocha swoje dzieci. (…) Niezmierzona miłość Maryi do każdego z nas warta jest tego, by odpowiedzieć na nią całym sercem – dodał marianin, odnosząc się do słów Jezusa z krzyża: „Oto syn twój, oto Matka twoja”. – Patrząc na piękne oblicze Maryi możemy dostrzec piękno, dobro i miłosierdzie Boga. Niech Maryja nauczy nas przekazywać współczesnym ludziom to Boże piękno – podsumował marianin i zachęcał, by dbać też o piękno serc w dobru przed Bogiem.
Przed błogosławieństwem wierni złożyli bukiety kwiatów przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej i wychwalali imię Maryi litanią kwiatów do Matki Bożej. 
Po Eucharystii w licheńskiej bazylice zgasły światła i rozbrzmiał koncert pieśni maryjnych „Jest jedno imię” w wykonaniu organistów naszej bazyliki Barbary Kaczor i Jacka Hyżnego.
Wspomnienie imienia Maryi przypomina o przywilejach nadanych Maryi przez Boga i łaskach, które wierni otrzymują od Boga za Jej pośrednictwem i wstawiennictwem, wzywając Jej Imienia.


Licheń Stary, 12 września 2019 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


15 lipca 2020
Środa
Pan nie odrzuca ludu wybranego

40. Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia (7 - 16 lipca) - odwołana

II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy (5 lipca-30 sierpnia)

Oaza chorych
 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających z błogosławieństwem
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Kaplica Serca Pana Jezusa
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet