Matka Boża Bolesna
Clipboard06
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Kurs Emaus

30 osób wzięło udział w podstawowym kursie biblijnym „Emaus”, zorganizowanym w dniach 21-23 lutego przez wspólnotę Ekipa dla Jezusa w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.
 
„Emaus” to kurs rozpalający serca do czytania i rozważania Słowa Bożego, który łączy nabożeństwa, konferencje i dynamiki, a przede wszystkim medytacje nad Księgą Życia. To czas spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. – Od piątku do niedzieli uczestnicy rekolekcji nie rozstają się z Pismem Świętym. To przytulenie Słowa na wzór uczniów, którzy szli do Emaus – stwierdziła  Lidia Maciejewska, koordynatorka kursu z licheńskiej Ekipy dla Jezusa. Dyrektorem rekolekcji był ks. Rafał Krauze MIC z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów.

Na lutowe rekolekcje przyjechało 30 osób z całej Polski, a nawet ksiądz spod Madagaskaru. Mateusz, który mieszka niedaleko Konina, stwierdził, że to bardzo potrzebne rekolekcje. Przeżył nawrócenie niecałe dwa lata temu i czuje potrzebę rozwoju duchowego. – Mamy świadomość, że na co dzień Pismo Święte jest nam potrzebne, ale nie zawsze umiemy z niego korzystać. Najważniejsze segmenty i słowa klucze, które pojawiły się na tym kursie, na pewno pomogą w codziennym życiu zgłębiać, czym tak naprawdę Pismo Święte jest i dokąd może nas zaprowadzić. Wszyscy wiemy, że najważniejszym celem dla nas jest zbawienie – mówił Mateusz. Wcześniej traktował Licheń bardziej turystycznie niż sakralnie, ale w momencie nawrócenia wszystko się zmieniło. – Zacząłem inaczej postrzegać sanktuarium i kapłanów. Bardzo się cieszę z poznanych tutaj ludzi. W wielu przypadkach to przyjaźnie na całe życie, ponieważ łączy nas Ktoś, kto jest ponad nami i to jest piękne. Ziarno zostało we mnie zasiane dwa lata temu i ja staram się zasiewać, gdzie tylko mogę, jak potrafię – przyznał.

Pomimo, że Anna od kilku lat należy do wspólnoty i słuchała Słowa Bożego, żyła do tej pory zamknięta jakby w szklanej kuli, do której nie miało szans dotrzeć żadne słowo Boga, jak opowiada. – Byłam  glebą, w którą ziarno  wpada, ale nie rośnie i nie daje owoców. Czułam pustkę. Aż do dnia kursu „Emaus”, gdzie  Bóg zaczął mnie karmić Słowem aż się przelewało. Teraz już wiem, że jeśli Bóg daje, to tylko w obfitości. Dodatkowo sądzę, że „Emaus” to idealne uzupełnienie Kursu „Nowe Życie”. Tu karmienie słowem, a tam miłością – mówiła.

Ekipa dla Jezusa, wspólnota charyzmatyczna z Lichenia Starego, organizuje rekolekcje ewangelizacyjne cztery razy w roku. Kurs „Nowe życie” odbędzie się w licheńskim sanktuarium w dniach 15-17 maja, a „Emaus” w dniach 18-20 września. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Ekipy: ekipadlajezusa.pl oraz Sanktuarium: lichen.pl.
 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


  5 kwietnia 2020
  niedziela

  Niedziela Palmowa  Męki Pańskiej
  Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił ?

Internetowy weekend w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej - program link tutaj

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00
6.00 Msza św. w intencji pątników odwołanej pieszej, nocnej, pokutnej pielgrzymki z Konina do Lichenia
7.30 w intencji przebywających w izolacji i kwarantannie
10.00 w intencji dzieci i młodzieży
12.00 po mszy - Akt zawierzenia Matce Bożej Licheńskiej Ziemi Konińskiej, Polski i świata na czas epidemii (do wydrukowania)
16.00 w intencji zmarłych
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
8.30, 10.30, 17.00
Nabożeństwa
8.00 Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny lub Różaniec
16.15 Gorzkie Żale
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
8.00

CZYTANIA Z DNIA:
1C: Iz 50, 4-7 Ps: Ps 22, 8-9. 17-20. 23-24
2C: Flp 2, 6-11 Akl: por. Flp 2, 8-9
Ew: Mt 26, 14 – 27, 66 (s. 212)
lub: Mt 27, 11-54 (s. 221)
 

realizacja LM Internet  LM Internet