Matka Boża Bolesna
Główka43 wnętrze Bazyliki
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Koncert Johannesa Skudlika

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 14.30 w bazylice licheńskiej odbędzie się kolejny koncert Festiwalu Basilica Sonans. Tym razem wykonawcą będzie Johannes Skudlik - dyrektor artystyczny wielu festiwali organowych,absolwent Monachijskiego Uniwersytetu Muzycznego, gdzie studiował muzykę liturgiczną i grę na organach.  Od 1979 jest oficjalnym organistą w głównym kościele Mariae Himmelfahrt w Landsbergu nad Lech (Bawaria). Jest także założycielem i dyrygentem Oratoryjnego Chóru Landsbergu, kilku chórów kameralnych oraz orkiestry kameralnej Con-brio w Monachium.

Niedzielny koncert otworzy słynna Toccata i Fuga d-moll BWV 565 Johanna Sebastiana Bacha, a następnie Aria z  3. Suity orkiestrowej BWV 1068 tegoż samego kompozytora (w transkrypcji -Sigfrieda Karga-Ehlerta). Zebrani w bazylice oraz łączący się za pośrednictwem transmisji usłyszą Preludium, Fugę i Wariacje, op. 18 XIX-wiecznego kompozytora i organisty pochodzenia belgijskiego, Cesara Francka. Na największych organach w Polsce zostanie wykonane także Scherzo symphonique Pierra Cochereau, znanego improwizatora i kompozytora, który w latach 1955-84 był organistą katedry Notre-Dame w Paryżu. Kolejnym utworem, który zaprezentuje Johannes Skudlik będzie Wstęp do napisanej przez Richarda Wagnera w 1850 roku opery „Lohengrin” (w transkrypcji E. Lemare). Koncert zamknie Finał z 1.Symphonii organowej francuskiego kompozytora, Louisa Vierne, organisty tytularnego katedry Notre-Dame w Paryżu (1900-37).

Wszystkich koncertów odbywają
cych się w ramach II Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej Basilica Sonans można także wysłuchać za pośrednictwem transmisji dostępnej na stronie internetowej: www.lichen.pl, stronie Sanktuarium na Facebooku oraz sanktuaryjnym kanale na YouTube. Wstęp na cotygodniowe koncerty odbywające się w wakacje w bazylice licheńskiej jest bezpłatny.

 Licheń Starym, 31 lipca 2020

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


13 sierpnia 2020
Czwartek
Wielkich dzieł Boga nie zapominajmyNowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

PROGRAM POSŁUGI


Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencjach zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. St. Papczyńskiego
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40


Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet