Matka Boża Bolesna
figura MB w ogrodzie
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Modlili się za matki oczekujące potomstwa

We wspomnienie Oczekiwania Matki Bożej, 18 grudnia, uczestnicy Mszy Św. w bazylice licheńskiej modlili się za pomyślny czas oczekiwania i szczęśliwe rozwiązanie dla matek spodziewających się narodzin dzieci.

Eucharystii w Dzień modlitw w intencji matek oczekujących potomstwa w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przewodniczył ks. Rafał Krauze MIC, duszpasterz młodzieży i powołań Zgromadzenia Księży Marianów.

W homilii marianin opisywał postawę św. Józefa, który wierzy w Słowo Pana, które usłyszał i realizuje je: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi. (…) A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: »Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel«”. – Kim jest Mesjasz? Bóg z nami, to oznacza tajemnicę wcielenia. Bóg tak bardzo chciał być blisko mnie i ciebie, że stał się jednym z nas. Jest bliski nie jako władca, ale jako ubogie, bezbronne dziecko. Chce być bliski również przez Swoją śmierć, cierpienie, przez to, że nas zbawił, bo jest pełny miłości – tłumaczył ks. Krauze. – Prośmy podczas tej Eucharystii, abyśmy rozpoznali pragnienie Boga, który chce być blisko i również zapragnęli tej bliskości, starali stawać się Jego przyjaciółmi.

Na zakończenie Eucharystii wierni odmówili przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej modlitwę błogosławieństwa matek oczekujących narodzin dziecka:
Panie Boże, Stwórco wszystkich ludzi, Twój Syn mocą Ducha Świętego narodził się z Maryi Panny, spłacił dawny dług grzechu pierworodnego i odkupił ludzkość. Przyjmij łaskawie pokorne modlitwy swoich służebnic, które proszą o pomyślność dla mającego przyjść na świat potomstwa. Niech szczęśliwie urodzą swoje dziecko, aby weszło do wspólnoty Twoich wiernych i przez święte postępowanie zasłużyło na osiągnięcie życia wiecznego.

Ty, Maryjo, która poznałaś niezliczone radości świętego macierzyństwa, daj im serca zdolne do przekazywania wiary żywej i gorącej. Uświęć ich oczekiwanie, błogosław cichą nadzieję, spraw by owoc ich kobiecego łona wzrastał w łasce i świętości. Przez Chrystusa, Twojego Boskiego Syna. Amen.

Licheń Stary, 18 grudnia 2020 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


19 stycznia 2021
Wtorek
Pan Bóg pamięta o woim przymierzu

18-25 stycznia 2021:
Tydzień modlitw o jedność chrześcijan 
"Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc"

Wspomnienie dowolne św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Nowenna przed wspomnieniem bł. Jerzego Matulewicza,
odnowiciela Zgromadzenia Marianów

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 Msza św. w intencji wspólnoty modlitewnej i ich rodzin
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Zwykły okres liturgiczny
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: B, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Hbr 6, 10-20
Psalm responsoryjny: Ps 111
Ewangelia: Mk 2, 23-28
realizacja LM Internet  LM Internet