Matka Boża Bolesna
Główka7 Bazylika nocą
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Model Creighton

The Creighton Model FertilityCare™ System jest wystandaryzowaną metodą obserwacji płodności. Metoda ta adresowana jest dla kobiet na różnych etapach życia:
przed małżeństwem lub singli – w celu monitorowania płodności i zdrowia ginekologicznego,
przy cyklach regularnych i nieregularnych
• w sytuacji problemów hormonalnych (np. związanych z chorobami tarczycy)
• w okresie karmienia piersią dla monitorowania powracającej płodności,
• w okresie premenopauzy


The Creighton Model FertilityCare™ System może służyć jako metoda planowania lub odłożenia poczęcia tzn. każda para uczy się jak rozpoznać fazy płodne i niepłodne w cyklu miesięcznym kobiety. Jest on podstawowym narzędziem w NaProTECHNOLOGII. Nie zakłada on pomiaru temperatury ciała, lecz skupia się na obserwacji ilości i jakości różnych wydzielin kobiety.

Dla zainteresowanych skorzystaniem z metody pierwszym krokiem, aby zostać objętym programem jest udział w Sesji Wprowadzającej. Porusza ona zagadnienia dotyczące podstaw anatomii i fizjologii człowieka, planowania i odkładania poczęcia, a także zastosowania metody w przypadku niepłodności, uwzględnia też informacje o sposobie obserwacji śluzu i sposobie nanoszenia informacji na kartę obserwacji. Szeroki zakres tematyczny Sesji bierze pod uwagę różne intencje, z jakimi pary przychodzą na spotkanie.

Wskazane jest, aby - o ile jest to możliwe - uczestniczyli w niej oboje małżonkowie. Sesje w Licheniu odbywają się wg harmonogramu zamieszczonego poniżej po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym  (zakładka kontakt), udział w nich jest bezpłatny i nie zobowiązuje do dalszego udziału w szkoleniu. Istnieje możliwość indywidualnej sesji wprowadzającej w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu z instruktorem. Osoby, które zdecydują się na podjęcie nauki obserwacji będą mogły nabyć komplet niezbędnych materiałów dydaktycznych i od następnego dnia rozpocząć regularne obserwacje i ich zapis.

Sesja wprowadzająca
czwartek godz.17:00

 

Przewidywane terminy sesji wprowadzających w 2017 czwartek godz. 17:00
Zapisy telefonicznie w Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionymod poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-15:00  pod numerem telefonu: 63 270 81 32 lub 63 270 81 67

 

Data

12.01.
26.01.
02.02
16.02.
02.03.
16.03.
30.03.
06.04.
20.04.
04.05.
18.05.
08.06.
22.06.
06.07.
20.07.
10.08.
24.08.
07.09.
21.09.
05.10.
19.10
09.11.
23.11.
07.12.W trakcie kolejnych Indywidualnych Spotkań prowadzona jest dalsza nauka, ściśle dopasowana do problemu i potrzeb klienta. Spotkania odpłatne. Koszt spotkania indywidualnego z instruktorem wynosi 100 ; opłata dokonywana jest przelewem na konto Fundacji SPEM DONARE finansującej działalność poradni. W razie niemożności uiszczenia opłaty (w części bądź nawet w całości) para uzyska bezpłatną pomoc. Podana kwota nie obejmuje ceny otrzymanych materiałów (karty do zapisu obserwacji, znaczków i podręcznika)

W programie zaplanowanych jest 8 spotkań z instruktorem w ciągu roku. Po identyfikacji problemu przez instruktora konieczna może być konsultacja u lekarza naprotechnologa.

W czasie spotkań para uczy się:
• prowadzić prawidłowe obserwacje;
• zapisywać obserwacje w czytelny dla lekarza naprotechnologa sposób;
• wyznaczać prawdopodobny dzień owulacji;
• określać czas płodności i niepłodności;
• określać właściwy czas na przeprowadzanie badań,
• wykrywać nieprawidłowości, wskazujące na zaburzenia zdrowia ginekologicznego i prokreacyjnego (problemy hormonalne, stany zapalne),
• zauważać postępy w leczeniu na podstawie przeprowadzanych obserwacji.

Więcej informacji www.creightonmodel.pl


ARTYKUŁY DO POBRANIA

Medycyna skrojona na miarę (399,94 Kb)
rozmowa z Maciejem Barczentewiczem - lekarzem medycyny, o leczeniu niepłodności, szacunku dla płodności i naprotechnologii
Zarodek - mój mały pacjent (403,64 Kb)
rozmowa z dr. Tadeuszem Wasilewskim, ginekologiem, szefem przychodni napromedica
realizacja LM Internet  LM Internet