Matka Boża Bolesna
podniesienie
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Czym jest naprotechnologia?

NaProTECHNOLOGIA (Technologia Naturalnej Prokreacji) to nowoczesne podejście do troski o zdrowie kobiety, łączące wiedzę z zakresu medycyny i chirurgii z naturalnymi funkcjami prokreacyjnymi. Podstawą w diagnostyce jest obserwacja cyklu płodności kobiety w oparciu o Creighton Model Fertility System, który wywodzi się z Naturalnych Metod Planowania Rodziny, wykorzystuje jednak obserwację biowskaźników nie tylko do określenia czasu płodności i niepłodności w cyklu kobiety, ale także do oceny zdrowia kobiety. NaProTECHNOLOGIA jest spójnym systemem kompleksowej diagnostyki i ewentualnego leczenia (jeśli jest potrzebne), włącznie z chirurgią.

Zapis kart obserwacyjnych wg Modelu Creighton ma dla wyszkolonego lekarza ogromną wartość diagnostyczną, gdyż odnotowywane istotne z fizjologicznego punktu widzenia wskaźniki: krwawienia, wydzieliny śluzowe oraz obecność dni suchych. Nowatorstwo NaProTECHNOLOGII polega głównie na możliwości uzyskania od pary małżeńskiej szczegółowych  informacji dotyczących  przebiegu cyklu kobiety, których nie można pozyskać w żaden inny sposób niż poprzez obserwację i precyzyjny zapis. Uzyskane w ten sposób informacje interpretowane najpierw przez małżeństwo, następnie przez instruktora, a wreszcie przez lekarza. Pozwala to dokładnie dopasować czas wykonania badań do fizjologicznego cyklu kobiety, co daje lekarzowi nieporównywalnie większe możliwości rozpoznawania przyczyn niepłodności i innych schorzeń kobiecych niż w tradycyjny sposób. Możliwości te wynikają właśnie z indywidualnego podejścia do pary małżeńskiej i jej konkretnej sytuacji.

NaProTECHNOLOGIA włącza parę do kontrolowania swego zdrowia i płodności, uczy dużo szybszej wykrycia i oceny niepokojących zmian. Skutkiem tego jest możliwe jest podjęcie szybkiego i skutecznego leczenia nieprawidłowości, zanim przerodzą się one w poważne schorzenia.

NaProTECHNOLOGIA to diagnostyka i leczenie szanujące i promujące płodność. Uznaje ona płodność za objaw zdrowia, a nie chorobę. Płodność mężczyzny i kobiety nie powinny być traktowane oddzielnie. Podczas gdy mężczyźni płodni stale, kobiety przez większą część cyklu niepłodne. Płodność małżeństwa wymaga zdrowia prokreacyjnego obojgamęża i żony. Dlatego choć zrozumienie płodności pary skoncentrowane jest na kobiecie, NaProTECHNOLOGIA nie zapomina o mężczyźnie, szczególnie jeśli para boryka się z niepłodnością.

NaProTECHNOLOGIA skutecznie leczy m.in.:
nawykowe poronienia
depresję poporodową
niepłodność
torbiele jajnikowe (w tym PCOS)
nieregularne lub nietypowe krwawienia
zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
nieprawidłowości hormonalne
stałą wydzielinę śluzową
Skuteczność NaProTECHNOLOGII celem osiągnięcia poczęcia u par z problemem niepłodności wygląda następująco: u kobiet z zaburzeniami owulacji szacuje się jej skuteczność na 70%, z endometriozą na 60%, a z niedrożnością jajowodów na 30%. Dzięki NaProTECHNOLOGII 30 % par po nieudanych próbach in vitro zostaje rodzicami w sposób całkowicie naturalny, mimo faktu, że próby poczęcia dziecka przez in vitro obniżają szanse małżeństwa na naturalne zapłodnienie.

Więcej informacji na: www.naprotechnology.pl

realizacja LM Internet  LM Internet