Matka Boża Bolesna
s
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Nowa strona internetowa Sanktuarium

Uruchomiliśmy nową stronę internetową, która znajduje się pod dotychczasowym adresem www.lichen.pl. Odnowioną witrynę charakteryzuje zmieniona szata graficzna, duża liczba fotografii, multimedia, łatwy dostęp do informacji i wyczerpujące opisy historyczne.

Łatwy dostęp przede wszystkim

Celem nowej strony internetowej jest głównie udostępnienie informacji. Z myślą o pielgrzymach i organizatorach grup przygotowaliśmy zakładkę „Informacje dla Pielgrzymów”. Każdy, kto planuje przyjazd do Lichenia znajdzie tu informacje przydatne do zorganizowania pielgrzymki, np. adresy i mapki dojazdową, formularze rezerwacji noclegów i przewodnika, godziny otwarcia punktów z wyżywieniem i pamiątkami. Aby szybko odnaleźć interesującą nas informację można skorzystać z wyszukiwarki i zakładki „Pytania i odpowiedzi”. Wychodzimy też naprzeciw potrzebom licheńskich parafian udostępniając informacje dotyczące życia wspólnoty parafialnej.

Co? Gdzie? Kiedy?

Nowość stanowi kalendarz zajmujący prawą część witryny. Możecie w nim odnaleźć, m.in. program posługi na konkretny dzień roku, wydarzenia w Sanktuarium, rekolekcje oraz czytania i obchody liturgiczne.

Kolorowo, interaktywnie, szczegółowo

Nowa strona WWW oferuje także obszerne opisy dotyczące historii Sanktuarium i znajdujących się w nim obiektów. W zakładce „Historia Sanktuarium” możecie też znaleźć fragmenty świadectw z Księgi Łask, czy wydarzenia, które miały miejsce w Licheniu, np. wizyta Jana Pawła II i beatyfikacja o. Papczyńskiego wraz z galeriami zdjęć.

W nowym serwisie dają się także lepiej poznać gospodarze, zakony współpracujące i liczne ośrodki działające w Sanktuarium m.in. Biuro Obsługi Pielgrzyma, Muzeum, Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, Hospicjum, Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań.

9 lutego  2011 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


15 lipca 2020
Środa
Pan nie odrzuca ludu wybranego

40. Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia (7 - 16 lipca) - odwołana

II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy (5 lipca-30 sierpnia)

Oaza chorych
 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających z błogosławieństwem
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Kaplica Serca Pana Jezusa
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet