Matka Boża Bolesna
Główka42 procesja
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Wrzesień

19.09.2010r.
W dniu 19 września podczas Mszy św. o godz. 10.30, w kościele św. Doroty, Equipes Notre-Dame sektor wielkopolski, wspólnota jaka działa również przy naszej parafii, rozpoczęli nowy rok formacyjny pod hasłem; ” Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity.” W czasie Eucharystii odbyła się uroczystość przyjęcia kart END przez cztery małżeństwa: Ewę i Krzysztofa Rosińskich, Edytę i Ryszarda Budkiewiczów, Zofię i Kazimierza Flaszyńskich, Małgorzatę i Pawła Pilarskich . Nowi członkowie ruchu, a zarazem nowa ekipa licheńska, w darze ołtarza  złożyli deklarację podjęcia modlitwy orędowniczej wstępując w szeregi Orędowników.
Ekipa ta  powstała  dzięki zaangażowaniu księdza proboszcza oraz Alicji i Adama Widoków, małżeństwa pilotującego tę grupę przez okres dziewięciu miesięcy.

Bardzo cenne  i pouczające kazanie wygłosił wikariusz ks. Waldemar, wielkie słowa o małżeństwie, przykłady nauki Jana Pawła II – to wszystko przyczyniło się do wspaniałego święta rodziny. Po Mszy świętej wspólnota END udała się na obiad. Po agapie Izabela i Andrzej Zagrobelni- para odpowiedzialna sektora wielkopolskiego Ruchu ,wygłosili konferencję w Sali Królewskiej w czasie której zostały uroczyście powołane trzy nowe pary łącznikowe i przekazano zapalone świece, jako symbol obecnego Chrystusa, nowym parom odpowiedzialnym.
Wielkim sukcesem i radością, całej obecnej wspólnoty, był fakt, że w rozpoczęciu roku formacyjnego uczestniczyło około 120 osób, prawie cały sektor.

17 - 19.09.2010 r.
W ramach przygotowania młodych do małżeństwa w Licheniu Starym odbyły się rekolekcje dla narzeczonych, które poprowadzili: ks. Robert Krzywicki oraz państwo Hanna i Robert Stańczuk z Warszawy .W rekolekcjach wzięło udział kila par w tym jedna para z naszej parafii.
 Organizowane w Licheniu rekolekcje dla narzeczonych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich.

12.09.2010 r.
W porannych godzinach odbył się wyjazd kilkuosobowej grupy parafian na pielgrzymkę do Włocławka, na Tamę, na miejsce zbrodni, bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. sprawowana w Włocławku o godzin 13.00 była transmitowana w telewizji Polonia.

08.09.2010 r.
We wtorek 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w bazylice na Mszy św. o godz. 7. 30, kilku  współbraci z Zgromadzenia Marianów odnowiło swoje śluby czasowe.
Dziś odpust w Bieniszewie. Około godziny 7.00 na uroczystości do Ojców Kamedułów wyruszyła, jak w ubiegłym roku, z parafii, piesza 80 osobowa pielgrzymka pod przewodnictwem księdza proboszcza Stanisława Kosiorowskiego. Pątnicy dotarli na miejsce na Sumę Odpustową następnie wzięli udział w Nieszporach.

02.09.2010 r.
Po wakacyjnej przerwie o godzinie 16.30 przed Mszą św. wieczorną będzie sprawowane, jak dotychczas, w każdy czwartek, Nobożeństwo do bł. o. Stanisława Papczyńskiego.

01.09.2010 r.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Mszę św. dziękczynną za szczęśliwie przeżyte wakacje i upraszającą błogosławieństwo na kolejny nowy rok szkolny o godz. 15.30 celebrował ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Wzięli w niej udział; dzieci, młodzież, rodzice a także nauczyciele. Podczas Eucharystii i przed nią była możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
Po Mszy św.  zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne jak również ksiądz proboszcz udzielił indywidualnego błogosławieństwa rozpoczynającym swoją edukację, czyli dzieciom z zerówki i kl. I.
Po Eucharystii zostały  przedstawione i powitane nowe katechetki, które będą posługiwać w naszej parafii: pani Ewa Pawlak w Szkole w Licheniu Starym i pani Renata Dziubczyńska w szkołach: w Helenowie i Anielewie.  Natomiast ksiądz wikariusz Waldemar Kowalski będzie uczył katechezy, podobnie jak w ubiegłym roku, w starszych klasach w Licheniu Starym, został także wyznaczony jako odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania, prowadzenie grupy oazowej młodzieży i dodatkowo, od tego roku, będzie opiekunem ministrantów.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 stycznia 2021
Czwartek
Oto lud wierny, szukający Boga

Wspomnienie obowiązkowe św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
6.40 Jutrznia
17.30 Nabożeństwo do św. o. Stanisława Papczyńskiego

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Zwykły okres liturgiczny
III tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: B, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Hbr 10, 19-25
Psalm responsoryjny: Ps 24
Ewangelia: Mk 4, 21-25
realizacja LM Internet  LM Internet