Matka Boża Bolesna
w
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Wrzesień

19.09.2010r.
W dniu 19 września podczas Mszy św. o godz. 10.30, w kościele św. Doroty, Equipes Notre-Dame sektor wielkopolski, wspólnota jaka działa również przy naszej parafii, rozpoczęli nowy rok formacyjny pod hasłem; ” Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity.” W czasie Eucharystii odbyła się uroczystość przyjęcia kart END przez cztery małżeństwa: Ewę i Krzysztofa Rosińskich, Edytę i Ryszarda Budkiewiczów, Zofię i Kazimierza Flaszyńskich, Małgorzatę i Pawła Pilarskich . Nowi członkowie ruchu, a zarazem nowa ekipa licheńska, w darze ołtarza  złożyli deklarację podjęcia modlitwy orędowniczej wstępując w szeregi Orędowników.
Ekipa ta  powstała  dzięki zaangażowaniu księdza proboszcza oraz Alicji i Adama Widoków, małżeństwa pilotującego tę grupę przez okres dziewięciu miesięcy.

Bardzo cenne  i pouczające kazanie wygłosił wikariusz ks. Waldemar, wielkie słowa o małżeństwie, przykłady nauki Jana Pawła II – to wszystko przyczyniło się do wspaniałego święta rodziny. Po Mszy świętej wspólnota END udała się na obiad. Po agapie Izabela i Andrzej Zagrobelni- para odpowiedzialna sektora wielkopolskiego Ruchu ,wygłosili konferencję w Sali Królewskiej w czasie której zostały uroczyście powołane trzy nowe pary łącznikowe i przekazano zapalone świece, jako symbol obecnego Chrystusa, nowym parom odpowiedzialnym.
Wielkim sukcesem i radością, całej obecnej wspólnoty, był fakt, że w rozpoczęciu roku formacyjnego uczestniczyło około 120 osób, prawie cały sektor.

17 - 19.09.2010 r.
W ramach przygotowania młodych do małżeństwa w Licheniu Starym odbyły się rekolekcje dla narzeczonych, które poprowadzili: ks. Robert Krzywicki oraz państwo Hanna i Robert Stańczuk z Warszawy .W rekolekcjach wzięło udział kila par w tym jedna para z naszej parafii.
 Organizowane w Licheniu rekolekcje dla narzeczonych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich.

12.09.2010 r.
W porannych godzinach odbył się wyjazd kilkuosobowej grupy parafian na pielgrzymkę do Włocławka, na Tamę, na miejsce zbrodni, bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. sprawowana w Włocławku o godzin 13.00 była transmitowana w telewizji Polonia.

08.09.2010 r.
We wtorek 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w bazylice na Mszy św. o godz. 7. 30, kilku  współbraci z Zgromadzenia Marianów odnowiło swoje śluby czasowe.
Dziś odpust w Bieniszewie. Około godziny 7.00 na uroczystości do Ojców Kamedułów wyruszyła, jak w ubiegłym roku, z parafii, piesza 80 osobowa pielgrzymka pod przewodnictwem księdza proboszcza Stanisława Kosiorowskiego. Pątnicy dotarli na miejsce na Sumę Odpustową następnie wzięli udział w Nieszporach.

02.09.2010 r.
Po wakacyjnej przerwie o godzinie 16.30 przed Mszą św. wieczorną będzie sprawowane, jak dotychczas, w każdy czwartek, Nobożeństwo do bł. o. Stanisława Papczyńskiego.

01.09.2010 r.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Mszę św. dziękczynną za szczęśliwie przeżyte wakacje i upraszającą błogosławieństwo na kolejny nowy rok szkolny o godz. 15.30 celebrował ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Wzięli w niej udział; dzieci, młodzież, rodzice a także nauczyciele. Podczas Eucharystii i przed nią była możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
Po Mszy św.  zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne jak również ksiądz proboszcz udzielił indywidualnego błogosławieństwa rozpoczynającym swoją edukację, czyli dzieciom z zerówki i kl. I.
Po Eucharystii zostały  przedstawione i powitane nowe katechetki, które będą posługiwać w naszej parafii: pani Ewa Pawlak w Szkole w Licheniu Starym i pani Renata Dziubczyńska w szkołach: w Helenowie i Anielewie.  Natomiast ksiądz wikariusz Waldemar Kowalski będzie uczył katechezy, podobnie jak w ubiegłym roku, w starszych klasach w Licheniu Starym, został także wyznaczony jako odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania, prowadzenie grupy oazowej młodzieży i dodatkowo, od tego roku, będzie opiekunem ministrantów.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 marca 2020
sobota
Panie, mój Boże, Tobie zaufałem

Wielki Post z  Maryją "Najświętsza Maryja Panna, Matka pojednania"

Godzina dla Ziemi (18.00-19.00)

Dziś w nocy (z soboty na niedzielę, 28/29 marca) – zmiana czasu z zimowego na letni (wskazówki zegara przesuwa się z godz. 2:00 na 3:00).

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji małżeństwa i rodziny
Droga Matki po Mszy świętej o godz. 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
Czuwanie modlitewne 24.00 - 6.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

CZYTANIA Z DNIA:
1C
: Jr 11, 18-20 Ps: Ps 7, 2-3. 9-12
Akl: por. Łk 8, 15 Ew: J 7, 40-53

realizacja LM Internet  LM Internet