Matka Boża Bolesna
19
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich

”Z upadku do nadziei” to hasło tegorocznych rekolekcji Ruchu Rodzin Nazaretańskich, które w dniach 16-19. lutego  odbywają się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym.

Jak informuje ks. Krzysztof Dulny, moderator tegorocznych rekolekcji, do licheńskiego Sanktuarium przyjechało ponad 400 osób zrzeszonych w Ruchu Rodzin Nazaretańskich z zachodniej i centralnej Polski (m.in. Szczecin, Poznań, Wrocław, Legnica). Swój pobyt rozpoczęli wczoraj (16. lutego) Mszą Świętą oraz Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele św. Doroty. Także wczoraj odbyła się pierwsza z zaplanowanych konferencji.

„Ruch Rodzin Nazaretańskich to jest próba życia duchowością Świętej Rodziny z Nazaretu. Próbuje się zrozumieć, jak żył w swoich czasach św. Józef, Matka Boża a wśród nich Jezus. Próbuje się tę normalność, którą ta rodzina żyła, przeszczepić do osób, które przyjeżdżają, pokazać, że to jest normalne.” – powiedział ks. Dulny.
I dodał: „Przez trzydzieści lat Chrystus żył w normalnych warunkach, nie zauważany przez innych. Tam się uświęcał, tam dorastał do chwili, kiedy z tego domu wyszedł i głosił. To jest próba pokazania jak żyć tą duchowością, żeby w chwilach, kiedy potrzeba będzie głosić, żeby być na to przygotowanym.”

Pani Katarzyna Żylewicz należy do RRN od 7 lat. Przynależność do Ruchu pozwala jej w zwykłych, codziennych sprawach odkrywać Bożą obecność:
„Głównym hasłem rekolekcji jest „Z upadku do nadziei”, natomiast głębiej temat jest osadzony w tematyce, którą obecnie Kościół porusza do momentu Środy Popielcowej, czyli tematyka chrztu i tego, w jaki sposób sakrament chrztu mamy odkrywać we własnym życiu. Jest to także tematyka, która nawiązuje do pewnych przemian, które się w świecie obecnym dzieją, do sekularyzacji świata. Tematy są dobrane w oparciu o nauczanie Jana Pawła II, także Benedykta XVI oraz nasze własne materiały.”
 
Jak dodała p. Żylewicz wartym podkreślenia jest rozpiętość wachlarza społecznego wśród uczestników licheńskich rekolekcji: „Są to zarówno osoby dorosłe, samotne, rodziny z dziećmi, ale także studenci, młodzież gimnazjalna i licealna”.

Na zakończenie rekolekcji uczestnicy wezmą udział we Mszy św., której przewodniczył będzie bp pomocniczy wrocławski Andrzej Siemieniewski. Najświętsza Eucharystia zostanie odprawiona przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w licheńskiej bazylice mniejszej.

Ruch Rodzin Nazaretańskich jest maryjną wspólnotą działającą przy parafiach. Osoby zrzeszone we wspólnocie starają się zgłębiać w swoim życiu duchowość Świętej Rodziny z Nazaretu. Centrum ich życia stanowi Eucharystia oraz częste korzystanie z sakramentów świętych, a w szczególności z sakramentu pojednania. Duchowość Ruchu czerpie inspiracje  z duchowości karmelitańskiej, a zwłaszcza z „małej drogi” św. Teresy od Dzieciątka Jezus, z duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz z orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. Faustynę Kowalską.


17 lutego 2012 r.

Ks. Krzysztof Dulny, Ruch Rodzin Nazaretańskich
Katarzyna Żylewicz, Ruch Rodzin Nazaretańskich

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


16 października
Środa

Wspomnienie obowiązkowe
św. Jadwigi Śląskiej

41. rocznica wyboru
św. Karola Wojtyły na papieża
Zapraszamy do zwiedzania
Apartamentów Papieskich

 
25. Piesza Pielgrzymka Młodzieży z Wysokiego

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierajacych,
po mszy błogosławieństwo chorych
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec 18.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Różaniec dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00
Różaniec dla dzieci o godz. 15.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Florentyna, Ambroży, Gaweł
 
Zwykły okres liturgiczny
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Rz 2, 1-11
Psalm responsoryjny:Ps 62 (61), 2-3. 6-7. 9 (R.: 13b)
Ewangelia: Łk 11, 42-46
realizacja LM Internet  LM Internet