Matka Boża Bolesna
a
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Dziękczynna pielgrzymka parafian z Zagrzebia


Pielgrzymi z parafii pw. Matki Bożej Matki Kościoła i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zagrzebiu (Chorwacja) przybyli do Lichenia. Wraz z nimi pielgrzymował ks. Andrzej Wośko SCJ, sercanin z Polski, który jest proboszczem wspomnianej parafii od 20 lat.

Na pielgrzymkę wraz z ks. Wośko przybyli przede wszystkim jego parafianie. Jak wyjaśnił kapłan, za każdym razem, gdy przyjeżdża z pielgrzymką do Ojczyzny, stara się zabierać nową grupę, aby jak największa liczba osób mogła poznać rodzinny kraj papieża św. Jana Pawła II:
„Po pielgrzymkach, które organizuję do Polski widzę, że ludzie lepsi. Bardziej uczestniczą w życiu Kościoła. Oni wiele rzeczy wiedzą, ale nie widzą innych możliwości, które w Polsce bardzo widoczne. Wielu Chorwatów myśli, że w Polsce jest źle, że jest bieda. Po wizycie w naszym kraju zmieniają zdanie od 200% i mówią, że tu jest pięknie”.   

Jedną z uczestniczek pielgrzymki była Jelena Vuković, organistka pracująca we wspomnianej parafii. Jak wyjaśniła, ich pielgrzymka ma przede wszystkim charakter dziękczynny:
„Przyjechaliśmy do Polski podziękować Bogu przede wszystkim za św. Jana Pawła II, za to wszystko co zrobił dla Chorwacji. Drugim powodem pielgrzymi jest 20. rocznica ustanowienia naszej parafii. Trzecim i ostatnim powodem jest dziękczynienie za pierwszą narodową pielgrzymkę wspólnot poświeconych Bożemu Miłosierdziu, która 5 grudnia ub. r. odbyła się w Zagrzebiu, a której byliśmy współorganizatorami”.

Pielgrzymka potrwa łącznie 7 dni. Swoją wędrówkę rozpoczęli w Wadowicach, następnie udali się do Częstochowy, Świnic Warckich i Lichenia. Tuż przed wyjazdem odwiedzą jeszcze Kraków.  W Licheniu spędzili jeden dzień i jedną noc. W tym czasie uczestniczyli we Mszy św., zwiedzili kompleks Sanktuarium, bazylikę oraz udali się do lasu grąblińskiego, do miejsca objawień Matki Bożej.   

Licheń Stary, 25 czerwca 2014 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 marca 2020
sobota
Panie, mój Boże, Tobie zaufałem

Wielki Post z  Maryją "Najświętsza Maryja Panna, Matka pojednania"

Godzina dla Ziemi (18.00-19.00)

Dziś w nocy (z soboty na niedzielę, 28/29 marca) – zmiana czasu z zimowego na letni (wskazówki zegara przesuwa się z godz. 2:00 na 3:00).

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji małżeństwa i rodziny
Droga Matki po Mszy świętej o godz. 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
Czuwanie modlitewne 24.00 - 6.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

CZYTANIA Z DNIA:
1C
: Jr 11, 18-20 Ps: Ps 7, 2-3. 9-12
Akl: por. Łk 8, 15 Ew: J 7, 40-53

realizacja LM Internet  LM Internet