Matka Boża Bolesna
top str.
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Dziękczynna pielgrzymka parafian z Zagrzebia


Pielgrzymi z parafii pw. Matki Bożej Matki Kościoła i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zagrzebiu (Chorwacja) przybyli do Lichenia. Wraz z nimi pielgrzymował ks. Andrzej Wośko SCJ, sercanin z Polski, który jest proboszczem wspomnianej parafii od 20 lat.

Na pielgrzymkę wraz z ks. Wośko przybyli przede wszystkim jego parafianie. Jak wyjaśnił kapłan, za każdym razem, gdy przyjeżdża z pielgrzymką do Ojczyzny, stara się zabierać nową grupę, aby jak największa liczba osób mogła poznać rodzinny kraj papieża św. Jana Pawła II:
„Po pielgrzymkach, które organizuję do Polski widzę, że ludzie lepsi. Bardziej uczestniczą w życiu Kościoła. Oni wiele rzeczy wiedzą, ale nie widzą innych możliwości, które w Polsce bardzo widoczne. Wielu Chorwatów myśli, że w Polsce jest źle, że jest bieda. Po wizycie w naszym kraju zmieniają zdanie od 200% i mówią, że tu jest pięknie”.   

Jedną z uczestniczek pielgrzymki była Jelena Vuković, organistka pracująca we wspomnianej parafii. Jak wyjaśniła, ich pielgrzymka ma przede wszystkim charakter dziękczynny:
„Przyjechaliśmy do Polski podziękować Bogu przede wszystkim za św. Jana Pawła II, za to wszystko co zrobił dla Chorwacji. Drugim powodem pielgrzymi jest 20. rocznica ustanowienia naszej parafii. Trzecim i ostatnim powodem jest dziękczynienie za pierwszą narodową pielgrzymkę wspólnot poświeconych Bożemu Miłosierdziu, która 5 grudnia ub. r. odbyła się w Zagrzebiu, a której byliśmy współorganizatorami”.

Pielgrzymka potrwa łącznie 7 dni. Swoją wędrówkę rozpoczęli w Wadowicach, następnie udali się do Częstochowy, Świnic Warckich i Lichenia. Tuż przed wyjazdem odwiedzą jeszcze Kraków.  W Licheniu spędzili jeden dzień i jedną noc. W tym czasie uczestniczyli we Mszy św., zwiedzili kompleks Sanktuarium, bazylikę oraz udali się do lasu grąblińskiego, do miejsca objawień Matki Bożej.   

Licheń Stary, 25 czerwca 2014 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


31 października 2020
Sobota
Boga żywego pragnie moja dusza

Zaduszki muzyczne. Wieczór refleksji i modlitwy (po Mszy św. o godz. 19.00) - prowadzi sanktuaryjny zespół muzyczny "Galilea" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00

kościół górny - Kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla doroslych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet