Matka Boża Bolesna
Główka48 kaplica różańcowa
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Gabinet ginekologiczny w Ośrodku Wsparcia Płodności
„NaProTechnologia”

Z Bożą pomocą Poradnia Wsparcia Płodności funkcjonuje  w Sanktuarium od grudnia 2010 roku. Działa w ramach Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, jako jedno z dzieł finansowanych przez Fundację SPEM DONARE. Pomaga małżeństwom mających trudności w poczęciu dziecka. Instruktorzy Creighton Morel FertilityCare™ System uczą pary małżeńskie metody obserwacji i zapisu wskaźników płodności, zaś w przypadku wykrycia nieprawidłowości kierują swoich pacjentów do lekarza naprotechnologa. Małżeństwa z bardziej odległych rejonów Polski kierowane do ośrodków naprotechnologicznych znajdujących się bliżej ich miejsca zamieszkania, choć oczywiście zdarza się, pragną one pozostać pod opieką ośrodka w Licheniu.

Do tej pory w Poradni pracował wyszkolony w naprotechnologii lekarz rodzinny. Doświadczenie pokazało, że bardzo często konieczna jest konsultacja ginekologiczna, a niekiedy leczenie chirurgiczne. Ponieważ najbliższy ginekolog-naprotechnolog znajduje się około 100 km od Lichenia, stwarzało to niemałe problemy dla leczących się w Poradni małżeństw. Trzeba było temu zaradzić.

Poradnia została przekształcona w Ośrodek Wsparcia Płodności „NaProTechnologia” i z początkiem września rozszerza swoją ofertę o specjalistyczny gabinet ginekologiczny, w którym będą przyjmować wysokiej klasy specjaliści: ginekolodzy-położnicy, endokrynolodzy, którzy mają przygotowanie w zakresie naprotechnologii. Przyjeżdżać będą z Warszawy, Poznania i Ostrowa Wlkp. Ułatwi to i usprawni opiekę naprotechnologiczna par znajdujących się pod opieką Ośrodka.

Ośrodek oferuje opiekę ginekologiczno-położniczą w zgodzie z najwyższymi standardami medycznymi i etycznymi, starając się o rzeczywistą poprawę zdrowia zgłaszających się do nas kobiet. Pracujący w Ośrodku lekarze nie przepisują hormonalnych środków antykoncepcyjnych i środków wczesnoporonnych, ze względu na ich szkodliwe działanie. Nie proponują żadnej kobiecie procedur zapłodnienia pozaustrojowego ani zabójstwa jej nienarodzonego dziecka. Zamiast tego oferują kompleksową pomoc. Rozpoznając wartość życia od samego początku do naturalnej śmierci, starają się to życie otoczyć miłością i profesjonalną opieką.

W wyposażonym w wysokiej jakości USG  gabinecie znajdzie pomoc każda kobieta zatroskana o swoje zdrowie prokreacyjne, nie tylko pacjentki pozostające w programie naprotechnologii. Cena porady bądź badania ultrasonograficznego uzależniona jest od charakteru i czasu trwania wizyty. Staramy się, by były one możliwie niskie.

Rejestracja telefoniczna odbywa się w Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-15:00 pod numerem telefonu:
63 270 81 32 lub 63 270 81 67.

Przyjęcia odbywają się w soboty, w godzinach 10-16 (z wyjątkiem trzeciej soboty miesiąca), oraz w czwartek przed trzecią sobotą miesiąca w godzinach 11:30-17:30. Szczegółowy rozkład dyżurów poszczególnych lekarzy dostępny jest w zakładce: Godziny przyjęć.


20 października 2017
Piątek

Wspomnienie obowiązkowe
św. Jana Kantego, prezbitera

Dzień Statystyki

Warsztaty pisania ikon
19-22.10.2017


9. dzień nowenny przed rocznicą
śmierci († 1755) czcigodnego
. Bożego Kazimierza Wyszyńskiego


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół dolny - kaplica Trójcy Świętej:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Różaniec dla dorosłych: 17.30

Imieniny obchodzą:
Irena, Kleopatra, Jan
 
Zwykły okres liturgiczny
IV  tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: A, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanieRz 4, 1-8
Psalm responsoryjny: Ps 32, 1-2. 5. 11
Ewangelia: Łk 12, 1-7
realizacja LM Internet  LM Internet