Matka Boża Bolesna
3
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Goście z Francji na papieskim szlaku

Państwo Sylvie i Jean-Francois Soubrier z Francji odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Przybyli do Lichenia wraz ze swoim synem, Vianney-Marie, podążając szklakiem św. Jana Pawła II.  

Państwo Soubrier na co dzień opiekują się czwórką chłopców z zespołem Downa. Jednym z nich jest właśnie Vianney-Marie. Korzystając z kilkudniowego urlopu, postanowili przybyć do Polski, aby zobaczyć kraj św. Jana Pawła II. Pierwszym miejscem na trasie ich podróży został Licheń.
-„Słyszeliśmy wcześniej o tym miejscu, ale dopiero przyjeżdżając tutaj zrozumieliśmy i poczuliśmy, że Maryja jest tutaj bardzo obecna. I wierzymy, że to ona nas prowadzi tam, dokąd chce nasz Pan, Jezus Chrystus”powiedziała Sylvie Soubrier.

Vianney-Marie jest najmłodszym spośród dziesięciorga dzieci państwa Soubrier. Chłopiec przyszedł na świat z zespołem Downa. Gdy miał 4 cztery lata miał ogromne szczęście spotkać się z papieżem Janem Pawłem II. Po tym wydarzeniu państwo Soubrier postanowili założyć teatr dla dzieci cierpiących na chorobę. Przedstawienie, które przygotowali, dotyczy życia i pontyfikatu papieża-Polaka. Pierwotnie miało ono odbyć się kilkukrotnie. Okazało się jednak, że spektakl spodobał się na tyle, zapraszani w coraz to nowe miejsca. A pielgrzymka do Polski jest dla nich wyjątkowym doświadczeniem duchowym i umacnia w przekonaniu, że robią coś dobrego:
-„Przyjeżdżając do Polski chcieliśmy prosić Matkę Bożą o światłobłogosławieństwo dla tych chłopców, którymi się opiekujemy”powiedziała Sylvie Soubrier.
 
W Licheniu zwiedzili tutejszą bazylikę, Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego oraz oczywiście apartamenty i kaplicę papieską. Odwiedzili także siostry anuncjatki w lesie grąblińskim. Podążając dalej śladami Ojca Świętego Jana Pawła II udadzą się do Częstochowy, Krakowa, Oświęcim i Wadowic.

Licheń Stary, 05 marca 2015 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


17 stycznia 2020
Piątek
Na wieki będę slawił łaski Pana

Wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata

Dzień Dialogu z Judaizmem


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica  Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Zwykły okres liturgiczny
I tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: A, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 1 Sm 8,4-7.10-22 a
Psalm responsoryjny: Ps 89
Ewangelia: Mk 2,1-12
realizacja LM Internet  LM Internet