Matka Boża Bolesna
1
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Szkoła Maryi w Licheniu

Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji św. Maryi z Nazaretu Matki Kościoła, zwana także Szkołą Maryi, w miniony weekend gościła w licheńskim Sanktuarium (6-8 marca).

O formie szkoły mówi Szymon Kuznowicz, uczestnik spotkania:
„Jest to szkoła pięciostopniowej formacji, na której poznajemy Jezusa, poznajemy to, w jaki sposób iść za nim, jak stawać się Jego uczniami. Jest także element wyjścia  do ludzi, ewangelizacji, stajemy się animatorami po to, aby w swoich wspólnotach, parafiach móc posługiwać i świadczyć, że Jezus jest naszym Panem”.

Szkoła Maryi skupia różne wspólnoty i posyła swoich członków dalej, aby szli w świat głosząc Chrystusa. Licheńska sesja Szkoły Maryi jest jedną z czterech zaplanowanych w tym roku. Trzy z nich (wiosenna, jesienna i zimowa) mają formę weekendowego spotkania formacyjnego, czwarta (letnia) to dziewięciodniowe rekolekcje.

W zdecydowanej większości uczestnicy licheńskiego spotkania przyjechali z diecezji włocławskiej. W rekolekcjach formacyjnych, w pięciu grupach wzięło udział ponad 100 osób. W ramach spotkania osoby uczestniczyły w katechezach, Eucharystii, modlitwie uwielbienia, medytacji chrześcijańskiej czy grupkach dzielenia.   

Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji św. Maryi z Nazaretu Matki Kościoła została założona w 1998 roku na Ukrainie przez o. Piotra Kurkiewicza OFM, kapucyna. Aktualnie wspólnota istnieje w 10 krajach. W Polsce  funkcjonuje m.in. w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Radomiu, Kielcach, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Włocławku. Duchowe wzorce czerpie m.in. z Ruchu Światło-Życie, Odnowy charyzmatycznej czy 12 kroków AA. Więcej informacji o Szkole Maryi jest na stronie internetowej www.szkolazycia.info

Licheń Stary, 09 marca 2015 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


17 stycznia 2020
Piątek
Na wieki będę slawił łaski Pana

Wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata

Dzień Dialogu z Judaizmem


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica  Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Zwykły okres liturgiczny
I tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: A, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 1 Sm 8,4-7.10-22 a
Psalm responsoryjny: Ps 89
Ewangelia: Mk 2,1-12
realizacja LM Internet  LM Internet