Matka Boża Bolesna
25
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych
 

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w najbliższy weekend w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Spotkanie poprowadzi ks. Piotr Kieniewicz MIC, dyrektor Ośrodka Wsparcia Płodności „NaProTechnologia” działającego w licheńskim Sanktuarium.
 

Uczestnicy rekolekcji przybędą do Lichenia, aby przeżyć swego rodzaju odnowę wewnętrzną oraz aby spotkać się z ludźmi będącymi w podobnej sytuacji  życiowej:
„W licheńskim Sanktuarium wychodzimy naprzeciw problemom, jakie dotykają dzisiaj ludzi. Nie potępiamy ich. Wręcz przeciwniechcemy pomóc im na nowo odkrywać swoje miejsce w Kościele i aby poczuli, że Bóg ich kocha i zbawia. Jednocześnie nazywamy rzeczy po imieniu, bo tylko stając w prawdzie o sobie, swoich grzechach i swojej wierze można naprawdę wejść na drogę nawrócenia” - wyjaśnił ks. Kieniewicz.

Rekolektantom czas w głównej mierze wypełniać będzie udział w konferencjach głoszonych przez rekolekcjonistę oraz wspólne modlitwy: adoracja Najświętszego Sakramentu, brewiarz oraz różaniec. Nie zabraknie czasu na odpoczynek, spacer oraz zwiedzanie kompleksu Sanktuarium.

Związek niesakramentalny cechuje to, pomiędzy dwojgiem ludzi istnieje przeszkoda do zawarcia małżeństwa w świetle prawa kościelnego lub gdy nie wyrażają oni chęci zawarcia związku małżeńskiego, gdy takowych przeszkód nie ma. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach  niesakramentalnych w Licheniu organizowane od 2009 roku.Licheń Stary, 17 września 2015 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


31 października 2020
Sobota
Boga żywego pragnie moja dusza

Zaduszki muzyczne. Wieczór refleksji i modlitwy (po Mszy św. o godz. 19.00) - prowadzi sanktuaryjny zespół muzyczny "Galilea" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00

kościół górny - Kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla doroslych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet