Matka Boża Bolesna
Główka48 kaplica różańcowa
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Spotkanie formacyjne organistów z diecezji włocławskiej

"Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt,5,7). Pod takim hasłem 75 organistów z diecezji włocławskiej spotkało się w Licheniu na dorocznym spotkaniu formacyjnym (22.09).

„Raz do roku mamy spotkanie organistów pracujących na terenie diecezji włocławskiej. Odbywa się ono w Licheniu z dwóch względów: centralnego usytuowania Sanktuarium na mapie diecezji oraz bliskości Matki BożejKażdego roku na licheńskie spotkanie przybywa pomiędzy 70 a 80 organistów. Spotkanie ma przede wszystkim na celu przypomnienie pewnych ogólnych norm i wytycznych dotyczących muzyki i śpiewu podczas liturgii. Zależy nam na tym, aby organiści przenosili normy stosowane w Kościele co do liturgii na grunt poszczególnych parafii”wyjaśnił ks. Józef Nowak, duszpasterz pracowników kościelnych w diecezji włocławskiej, organizator spotkania.

Tegoroczne wykłady prowadzili: ks. prof. Zbigniew Szygenda, ks. prof. Janusz Drewniak, ks. Józef Nowak oraz ks. prof. Artur Niemira. Organiści uczestniczyli także w godzinnych warsztatach praktycznych.  

Spotkanie w całości odbyło się w Sali Królewskiej znajdującej się nieopodal kościoła parafialnego pw. św. DorotyUczestnictwo w rekolekcjach i spotkaniach formacyjnych dla organistów oraz udział w diecezjalnych kursach organistowskich należy – w myśl Regulaminu Organistów Diecezji Włocławskiej – do obowiązków organisty.

Organizatorem spotkania formacyjnego dla organistów w Licheniu była Komisja Muzyki Kościelnej i Duszpasterstwo Pracowników Kościelnych Diecezji Włocławskiej. Spotkanie przygotował i prowadził ks. Józef Nowak z kurii diecezjalnej we Włocławku.

Licheń Stary, 23 września 2015 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


31 października 2020
Sobota
Boga żywego pragnie moja dusza

Zaduszki muzyczne. Wieczór refleksji i modlitwy (po Mszy św. o godz. 19.00) - prowadzi sanktuaryjny zespół muzyczny "Galilea" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00

kościół górny - Kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla doroslych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet