Matka Boża Bolesna
b
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

1% podatku na rzecz Hospicjum im. . Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym 

Wraz z początkiem nowego roku rozpoczyna się czas składania zeznań podatkowych w urzędach skarbowych. Przy tej okazji każda osoba fizyczna może przekazać 1% swojego podatku dochodowego na organizację pożytku publicznego.

Jednątakich organizacji jest działająca przy Sanktuarium Fundacja Spem Donare. Nazwa Fundacji (Spem Donare, łac. ,,dawać nadzieję”) najpełniej wyraża nadrzędną jej funkcję: niesienie pomocy ludziom oczekującym miłosiernej postawy bliźniego. Od 2008 roku Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

W ramach Fundacji funkcjonują różne dzieła – Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, Ośrodek Wsparcia Płodności „NaProTechnologia”, świetlica dla dzieci, oraz największe z nich: hospicjum stacjonarne  im. . Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym. Jego funkcjonowanie wymaga nieustannego poszukiwania środków, tak by zapewnić pacjentom bezpłatną opiekę medyczną na odpowiednim poziomie. Zasadniczym źródłem utrzymania jest wsparcie ze strony Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej – a więc pielgrzymów i dobroczyńców, oraz kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Osoby chcące wesprzeć działalność Fundacji mogą w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać nazwę Fundacja Spem Donare oraz numer KRS 0000300810. Jak mówi pracujący w hospicjum Krzysztof Zieliński 1% podatku stanowi element pozyskiwania środków finansowych na działalność tak dużego ośrodka. W minionym roku udało się zebrać drogą kwotę 70 tysięcy złotych. Poza tymmówi Krzysztof Zieliński„organizujemy różnego rodzaju zbiórki publiczne – w tym akcję „Pola nadziei”, która zaczyna się już w kwietniu, czy też koncert charytatywny „Głosy dla hospicjów”. Jedną ostatnich inicjatyw, która odbyła się w styczniu, był bal dobroczynny na rzecz hospicjum. również wpłacane darowizny przez osoby fizyczne czy firmy. Dzięki temu hospicjum może funkcjonować i jest bezpłatne dla naszych pacjentów”wyjaśnił
Szczegółowe informacje o działalności licheńskiego hospicjum można uzyskać odwiedzając stronę internetową: www.hospicjum.lichen.pl.  
 
 
Licheń Stary, 18 stycznia 2016 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


15 października
Wtorek

Wspomnienie obowiązkowe
św. Teresy od Jezusa,
dziewicy i doktora Kościoła

Dzień Dziecka Utraconego

Międzynarodowy Dzień
Kobiet Wiejskich
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji Wspólnoty Modlitewnej i ich rodzin
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec 18.00
Apel Maryjny 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Różaniec dla dorosłych: po Mszy św. o godz. 17.00


Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Jadwiga, Teresa, Brunon
 
Zwykły okres liturgiczny
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Rz 1, 16-25
Psalm responsoryjny: Ps 19 (18), 2-3. 4-5ab (R.: 2a)
Ewangelia: Łk 11, 37-41
realizacja LM Internet  LM Internet