Matka Boża Bolesna
Główka 22 Bazylika z parkingu
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Chilijczycy zawitali do Grąblina

Grupa 65 Chilijczyków, zmierzająca na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie, zatrzymała się Grąblinie pod Licheniem. Pielgrzymów z Ameryki Południowej powitali przedstawiciele wspólnot neokatechumenalnych z parafii pw. św. Wojciecha w Koninie-Morzysławiu, którzy w trakcie pobytu będą opiekować się gośćmi (27.07).

Przed godziną 14 autokar oraz mikrobus z gośćmi z Chile pojawił się na parkingu przy Domu Pielgrzyma Nazaret w Grąblinie. Pielgrzymów powitali przedstawiciele konińskiej parafii pw. św. Wojciecha oraz członkowie wspólnot neokateumenalnych. Justyna Zacharek, jedna z koordynatorek pobytu Chilijczyków w Grąblinie i Koninie, nie kryła zadowolenia.
„Przyjmujemy ich jako wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej, gdyż to nasi bracia. Dla konińskich wspólnot jest to pierwsze tego typu wydarzenie z czego bardzo się cieszymy”.

Zdaniem Zacharek wybór Grąblina, jako miejsca zakwaterowania gości, uwarunkowany był w głównej mierze względami czysto praktycznymi, gdyż zamieszkali oni w grąblińskim Domu Pielgrzyma Nazaret oraz w pobliskim domu zakonnym zgromadzenia sióstr anuncjatek. Jeszcze dziś w kościele pw. Matki Bożej 10 Cnót Ewangelicznych zostanie odprawiona specjalna Msza św. dla pielgrzymów z Chile, po której nastąpi wspólna agapa. Jutro z kolei cały dzień wypełnią modlitewne spotkania w Koninie, zwieńczone wspólną Mszą św. w kościele pw. św. Wojciecha odprawianą w językach polskim i hiszpańskim. W piątek rano pielgrzymi udadzą się do Krakowa.  

 Aby dotrzeć do Polski Chilijczycy musieli pokonać pond 12 tys. km. Ze stolicy swojego kraju – Santiago, do Europy przedostali się samolotem (wylądowali w Mediolanie). Korzystając z możliwości pobytu na Starym Kontynencie zwiedzili Włochy, Niemcy, Czechy by wczoraj dotrzeć do Polski. Pierwszą noc w kraju św. Jana Pawła II spędzili w Środzie Wielkopolskiej pod Poznaniem, a dziś zameldowali się w Grąblinie.
„Przyjechaliśmy do Polski jako grupa młodych ludzi, aby spotkać się w Krakowie z papieżem Franciszkiem oraz samym Jezusem Chrystusem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy tutaj przybyć. Na każdym kroku spotykamy się z wielką życzliwością Polaków, którzy w cudowny sposób manifestują swoją wiarę i przywiązanie do Jezusa”powiedział Osvaldo Iturriaga, organizator pielgrzymki Chilijczyków do Polski.

Jego zdaniem pobyt w Polsce może przynieść wiele dobrych owoców w postaci nowych powołań do życia konsekrowanego lub duchownego, gdyż kilkoro spośród członków grupy  jego podopiecznych zastanawia się nad wstąpieniem do seminarium lub klasztoru.
-„Być może spotkanie z Ojcem Świętym sprawi, że poczują głos powołania i zdecydują się zostać kapłanami lub siostrami zakonnymi. Liczę na to w swoim sercu” - dodał Iturriaga.

Wszyscy członkowie chilijskiej grupy należą do wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej w archidiecezji Santiago w Chile.

Licheń Stary, 27 lipca 2016 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


1 października 2020
Czwartek
Nabierz odwagi i oczekuj Pana

Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki misji katolickich
Dzień modlitw w intencji misjonarzy mariańskich

Pierwszy czwartek miesiąca
Dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Konwiwencja wspólnoty neokatechumenalnej

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet