Matka Boża Bolesna
k
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Najlepszy Wolontariusz Roku 2016

Patrycja Grajek i Jakub Telman, wolontariusze Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym, zostali nominowani do konkursu „Najlepszy Wolontariusz Roku 2016” organizowanego przez Prezydenta Miasta Konina, pana Józefa Nowickiego.

Patrycja i Jakub uczniami III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie, gdzie czynie udzielają się w Szkolnym Kole Wolontariatu. W mijającym roku młodzi wolontariusze postanowili zorganizować cykl koncertów poświęconych św. Janowi Pawłowi II, a pozyskane dzięki przedsięwzięciu pieniądze przekazali na rzecz licheńskiego hospicjum. W trakcie inicjowanych przez nich wydarzeń mówią także czym jest hospicjum i zaznajamiają ludzi z tematyką hospicyjną.

W relacji Krzysztofa Zielińskiego, koordynującego działania wolontariuszy w licheńskiej placówce, nominowanie Patrycji i Jakuba w konkursie to nagroda za ich bezinteresowną pracę dla osób starszych, schorowanych, potrzebujących pomocy innych.
„Są to osoby, które w ciągu roku pomagają w różnego typu akcjach charytatywnych czy na oddziale w hospicjum. Dodatkowo Patrycja jest córką jednej z pielęgniarek pracujących w naszej  placówce. Wraz z Jakubem w tym roku przygotowali trzy świetne akcje charytatywne w swojej szkole, ale także w konińskich parafiach pw. św. Wojciecha oraz św. Maksymiliana”.

Łącznie młodym wolontariuszom w trakcie organizowanych w tym roku akcji charytatywnych(„Grosz do grosza” i „Koncert papieski”) na rzecz Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym udało się zebrać niemalże 10 tysięcy złotych.

Aby oddać głos na Patrycję i Jakuba w konkursie „Najlepszy Wolontariusz Roku 2016” należy wejść na stronę Urzędu Miejskiego w Koninie (www.konin.pl) i postępować zgodnie z instrukcjami (głosowanie elektroniczne odbywa się od 15 do 20 listopada 2016).

Zapraszamy do głosowania!

Licheń Stary, 16 listopada 2016 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


15 lipca 2020
Środa
Pan nie odrzuca ludu wybranego

40. Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia (7 - 16 lipca) - odwołana

II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy (5 lipca-30 sierpnia)

Oaza chorych
 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających z błogosławieństwem
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Kaplica Serca Pana Jezusa
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet