Matka Boża Bolesna
s
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje dla małżeństw

„Lepiej się poznajmy, bardziej się pokochajmy” – to hasło pierwszych w tym roku rekolekcji organizowanych przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.  

Rekolekcje poprowadzą p. Hanna i Robert Stańczukowie, małżeństwo z 45-letnim stażem oraz ks. Robert Krzywicki MIC z Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym. Są one adresowane do par, które mają już za sobą pewien staż swojego małżeństwa.

„Te rekolekcje są przede wszystkim świadectwem życia. Mają one na celu pokazanie uczestnikom, że można żyć szczęśliwie razem przez wiele lat. Są one także zaproszeniem do dialogu małżeńskiego z dala od codziennych problemów, bez dzwoniących telefonów, bez gazet, bez telewizji. Dzięki temu spotkaniu małżonkowie będą mogli na nowo poznać siebie i dostrzec te wartości, które sprawiły, że stali się jednością, a które być może gdzieś z czasem zostały zatracone” - powiedział ks. Krzywicki.  

Zdaniem ks. Krzywickiego głównym problemem ludzi będących w związkach małżeńskich  jest dziś brak czasu dla drugiej osoby.  O wzajemne relacje i więzi należy dbać bez względu na to, ile w małżeństwie człowiek jest lat, czy to jest 5, 15, czy 30 lat. Te rekolekcje mają na celu sprawić, aby małżonkowie polepszyli swoje relacje dzięki szczerej rozmowie we dwoje:

„Nie mamy czasu na to, aby się zatrzymać i żeby ze sobą porozmawiać. Brakuje nam także przyzwyczajeń do tego, aby rozmawiać o sowich emocjach, zwłaszcza tych pozytywnych, aby dzielić się swoimi radościami i sukcesami z najbliższymi.” – konkluduje ks. Krzywicki.  

W rekolekcjach, które rozpoczną się dziś wieczorem, weźmie udział 8 par. Będą to małżonkowie z różnym stażem pożycia małżeńskiego. Przybędą do Lichenia z różnych zakątków Polski - Poznania, Rzeszowa, Bydgoszczy, Turku, Tomaszowa Mazowieckiego i Lubotynia, aby u stóp Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski odnowić swoje relacje w małżeństwie. Małżonkowie zamieszkają w Domu Papieskim, w którym w 1999 roku mieszkał Jan Paweł II w trakcie swojego pobytu w licheńskim Sanktuarium.   

Więcej informacji o rekolekcjach i warsztatach organizowanych przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym można uzyskać dzwoniąc pod numer 63 270 81 32 lub wchodząc na stronę www.pomoc.lichen.pl.


21 września 2018
Piątek

Święto św. Mateusza,
Apostoła i Ewangelisty

 
Międzynarodowy Dzień Pokoju
 
Warsztaty:
Stres - radzenie sobie w sytuacji trudnej
21-23.09.2018

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec: 18.00

Apel Maryjny: 21.00
Po Apelu Maryjnym procesja ze świecami
kościół dolny - kaplica Trójcy Świętej:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza święta
 7.30

Imieniny obchodzą:
Hipolit, Mateusz, Daria 

Okres liturgiczny: zwykły
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: czerwony
Rok liturgiczny: B, II 

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Ef 4,1-7. 11-13

Psalm responsoryjny:
Ps 19 (18),2-3. 4-5

Ewangelia:  Mt 9,9-13

realizacja LM Internet  LM Internet