Matka Boża Bolesna
Główka 20 Bazylika za kłosem schowana :)
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje dla małżeństw

„Lepiej się poznajmy, bardziej się pokochajmy” – to hasło pierwszych w tym roku rekolekcji organizowanych przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.  

Rekolekcje poprowadzą p. Hanna i Robert Stańczukowie, małżeństwo z 45-letnim stażem oraz ks. Robert Krzywicki MIC z Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym. Są one adresowane do par, które mają już za sobą pewien staż swojego małżeństwa.

„Te rekolekcje są przede wszystkim świadectwem życia. Mają one na celu pokazanie uczestnikom, że można żyć szczęśliwie razem przez wiele lat. Są one także zaproszeniem do dialogu małżeńskiego z dala od codziennych problemów, bez dzwoniących telefonów, bez gazet, bez telewizji. Dzięki temu spotkaniu małżonkowie będą mogli na nowo poznać siebie i dostrzec te wartości, które sprawiły, że stali się jednością, a które być może gdzieś z czasem zostały zatracone” - powiedział ks. Krzywicki.  

Zdaniem ks. Krzywickiego głównym problemem ludzi będących w związkach małżeńskich  jest dziś brak czasu dla drugiej osoby.  O wzajemne relacje i więzi należy dbać bez względu na to, ile w małżeństwie człowiek jest lat, czy to jest 5, 15, czy 30 lat. Te rekolekcje mają na celu sprawić, aby małżonkowie polepszyli swoje relacje dzięki szczerej rozmowie we dwoje:

„Nie mamy czasu na to, aby się zatrzymać i żeby ze sobą porozmawiać. Brakuje nam także przyzwyczajeń do tego, aby rozmawiać o sowich emocjach, zwłaszcza tych pozytywnych, aby dzielić się swoimi radościami i sukcesami z najbliższymi.” – konkluduje ks. Krzywicki.  

W rekolekcjach, które rozpoczną się dziś wieczorem, weźmie udział 8 par. Będą to małżonkowie z różnym stażem pożycia małżeńskiego. Przybędą do Lichenia z różnych zakątków Polski - Poznania, Rzeszowa, Bydgoszczy, Turku, Tomaszowa Mazowieckiego i Lubotynia, aby u stóp Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski odnowić swoje relacje w małżeństwie. Małżonkowie zamieszkają w Domu Papieskim, w którym w 1999 roku mieszkał Jan Paweł II w trakcie swojego pobytu w licheńskim Sanktuarium.   

Więcej informacji o rekolekcjach i warsztatach organizowanych przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym można uzyskać dzwoniąc pod numer 63 270 81 32 lub wchodząc na stronę www.pomoc.lichen.pl.


13 grudnia 2018
Czwartek

Wspomnienie obowiązkowe
św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Dzień Modlitw za
Ofiary Stanu Wojennego

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 Msza św. za wstawiennictwem
św. o. Papczyńskiego

Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40
Roraty dla dorosłych: 7.00
Roraty dla dzieci: 15.30
Ku czci św. o. Papczyńskiego: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Eugeniusz

Okres liturgiczny: Adwent
II tydzień psałterza

Kolor szat liturgicznych: czerwony
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 41,13-20
Psalm responsoryjny:
Ps 145 (144),1 i 9. 10-11. 12-13ab
(R.: 8)

Ewangelia: Mt 11,11-15

realizacja LM Internet  LM Internet