Matka Boża Bolesna
podniesienie
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Luty

27.02.2011 r.
Dziś, o godzinie 8.30, w kościele parafialnym, Msze św. sprawował Kustosz licheńskiego Sanktuarium ksiądz Wiktor Gumienny. Po Eucharystii, z racji imienin przypadających w piątek , rada parafialna, młodzież, ministranci i koła różańcowe składali Jubilatowi serdeczne życzenia.


26.02.2011 r.
26 lutego w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Koninie, sześcioosobowa grupa ministrantów z naszej parafii pod opieką  ks. Waldemara Kowalskiego MIC wzięli udział w turnieju wiedzy ze znajomości Ewangelii św. Łukasza. Ministranci z Lichenia Starego wystawili  dwie drużyny: starszą w skład której weszła młodzieży gimnazjalna: Jakub Solecki, Dawid Gwóźdź, Dawid Wiśniewski oraz grupa uczniów szkoły podstawowej: Dawid Trzosek, Tomasz Guźniczak i Michael Doleżał. Pomimo, iż w turnieju  rywalizujące z Licheniem  grupy miały w skaldzie tylko młodzież gimnazjalną przedstawiciele ministrantów z Lichenia Starego zajęli: II miejsce drużyna starszych i III miejsce drużyna młodszych.  
Tydzień później ta sama grupa młodych ludzi wraz z ks. wikariuszem Waldemarem Kowalskim  wzięli udział w corocznym wielkopostnym „ Dniu Skupienia”  w parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Koninie.  Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem Drogi Krzyżowej, po który nastąpiła Eucharystia pod przewodnictwem dziekana naszego dekanatu ks. Henryka Włoczewskiego. Wszystko zakończyło się wręczeniem nagród  w postaci Pisma św. uczestnikom turnieju wiedzy ze znajomości Ewangelii św. Łukasza.


25 – 27. 02. 2011 r.

Piątkową kolacją rozpoczął się  „Weekend dla Narzeczonych” pt. „Budujemy miłość na prawdzie”. Rekolekcje poprowadzili dyrektor LCPRiOU ks. Robert Krzywicki MIC oraz małżeństwo Robert i Hanna Stańczuk. W spotkaniach wzięły udział 24 pary w tym 5 par z parafii licheńskiej.
Weekendowe spotkania były oparte na osobistej pracy uczestników polegającej na dialogu w parach narzeczeńskich. Rekolekcje spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich.

13.02.2011 r.

Podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbyło się uroczyste wręczenie przez księdza proboszcza tajemnic różańca 52 nowym członkom Wspólnoty Żywego Różańca. Nowe Koła Różańcowe powstały w wyniku ostatniej wizyty duszpasterskiej, podczas której kapłani zachęcali nowe osoby do wspólnot różańcowych, zostawiając zainteresowanym deklaracje przynależności.  Do istniejących już w parafii XIII Kół Różańcowych dołączyły jeszcze dwa samodzielne Koła: pierwsze pod wezwaniem „Błogosławionego Jana Pawła II" i drugie pod wezwaniem „Błogosławionego ojca Stanisława Papczyńskiego”.


07-12.02. 2011 r.
Siódmego lutego, we wczesnych godzinach porannych, wspólnota oazowa „Emmanuel” i ministranci wraz z opiekunem ks. Waldemarem Kowalskim  oraz dzieci z chórku „Jutrzenka” wraz z opiekunką panią Ewą Pawlak wyjechali na zimowy wypoczynek do Laik.
Przez trzy dni, tj. wtorek, środę i czwartek w godzinach od 9.30 do 15.00 młodzi ludzie mieli możliwość wypożyczenia sprzętów do uprawiania sportów zimowych i zjeżdżania ze stoku na nartach bądź snowboardzie. Każdego wieczoru o godz. 19.30 był zorganizowany  „Pogodny wieczór”. W czasie pierwszego odbył się wspólny seans filmowy, drugiego wieczoru można było zaprezentować zwoje zdolności muzyczne w karaoke, a trzeciego była zorganizowana dyskoteka integracyjna ze wspólnotą z Torunia, przebywającą również w tym ośrodku.
Cały piątkowy dzień był przeznaczony na zwiedzanie Krakowa. Młodzież nawiedziła  między innymi grób prezydenta na Wawelu. Ostatnim punktem krakowskiego programu był Akwapark.
Jednak młodzi ludzie spędzali swój wolny od zajęć szkolnych czas nie tylko na samych rozrywkach. Opiekun duchowy wyjezdnych, ksiądz Waldemar, zadbał by grupa czynnie uczestniczyła w Eucharystiach oraz modlitwach porannych i wieczornych. Pięknym owocem zimowego wyjazdu było zawiązanie wśród wspólnoty oazowej „Koła Różańcowego Młodzieży”. Koło spotykało się codziennie na wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 22.00.
Młodzież, dzieci i ich opiekuni powrócili do Lichenia 12 lutego w godzinach wieczornych, zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.


6.02.2011 r.
W niedzielę 6 lutego w kościele pod wezwaniem św. Doroty w Licheniu Starym odbył się odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa została odprawiona o godz. 10.30. Mszę św. celebrował i homilię wygłosił ks. prałat Henryk Włoczewski, dziekan dekanatu konińskiego drugiego. Parafianie wzięli czynny udział w liturgii, a chór męski „Virtus Dei” i chórek dziecięcy „Jutrzenka” upiększyli uroczystości swoim śpiewem. Na sumę odpustową przybyła liczna grupa naszej wspólnoty parafialnej.


4.02.2010 r.
Dziś wspomnienie św. Joanny  de Valois, zwanej Francuską, założycielki Zakonu Najświętszej Maryi Panny (Sióstr Anuncjatek). W kościele Matki Bożej 10 Cnót Ewangelicznych w Grąblinie o godz. 18.00 została odprawiona Msza św.
w intencji : „O wzrost liczebny i duchowy Zakonu Najświętszej Maryi Panny”. Głównym celebransem był przełożony Domu Zakonnego Księży Marianów w Licheniu Starym ksiądz Wojciech Sokołowski. O oprawę muzyczną zadbał chór parafialny „Virtus Dei” pod przewodnictwem organisty pana Jarosława Adamiaka. W uroczystościach, oprócz gospodyń miejsca Sióstr Anuncjatek, wzięli udział: Kustosz Senior Ksiądz Eugeniusz Makulski, Księża Goście z sąsiednich parafii, Siostry Imienia Jezus posługujące przy Sanktuarium oraz liczna grupa parafian.

2.02.2010 r.

Tradycją lat ubiegłych  2 lutego, w dniu którym oficjalnie w Kościele kończymy śpiewanie pieśni Bożonarodzeniowych,  po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym odbył się  „Koncert Kolęd”. Rozpoczął się „Jasełkami” przedstawionymi przez zespół „Relaks”. Ponadto swoje zdolności muzyczno - wokalne zaprezentowały inne zespoły z terenu naszej parafii, takie jak : chór męski „Virtus-Dei”, córek dziecięcy „Jutrzenka”, „Poranek” z Lichenia , „Brawo” z Izabelina, „Wielkopolanki” z Helenowa oraz nowo powstały zespół młodzieżowy- „Emmanuel”. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami i otrzymali dyplomy  uczestnictwa.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


25 listopada 2020
Środa
Dzieła Twe wielkie i godne podziwu

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte

7.30,12.00, 18.00
18.00 w intencji chorych i umierających.
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa:
kościół górny - Kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Różaniec: 16.30


Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

realizacja LM Internet  LM Internet