Matka Boża Bolesna
Główka48 kaplica różańcowa
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Serdecznie zapraszamy
na koncert
"TOTUS TUUS MARIA - w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II"

do bazyliki licheńskiej w sobotę 22 października 2011 r. na godz. 20.00.

Idea koncertu nawiązuje do motta pontyfikatu Jana Pawła II - TOTUS TUUS MARIA (cały Twój, Maryjo). 
W programie koncertu znalajdą się różne wizje kompozytorskie modlitwy Ave Maria - od baroku, przez romantyzm do współczesności (m.in. Caccini, Schuberth, Donizetti, Lorenz); na 1 i 2 głosy, solowe z towarzyszeniem organów. Całość zakończona zostanie wspólnym odśpiewaniem "Barki".
 
Informacje o wykonawcach:

Agnieszka KLEDZIK BETTAS
(sopran)
Urodziła się w Warszawie, tu też w 2004 roku ukończyła Wydział Wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie z ocenami celującymi. Wyższe studia wokalne odbyła we Włoszech, w Konserwatorium Muzycznym im. G. Frescobaldi w Ferrarze, otrzymawszy w 2007 roku dyplom pięcioletnich studiów po trzech latach nauki. W roku 2005 została finalistką XXI Konkursu Wokalnego Ismaele Voltolini w Buscoldo (Mantua). Koncertuje w Polsce i we Włoszech w takich miejscach jak: Piwnica Artystyczna Kurylewiczów, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Galeria Porczyńskich, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne w Warszawie, Teatro di San Cipriano w Mediolanie, Teatro Comunale Teatro Ridotto, Palazzo Roverella, Casa Cini w Ferrarze. Debiutowała w przedstawieniu szkolnym rolą Małgosi w Jasiu i Małgosi E. Humperdincka. W 2003 roku uzyskała tytuł magistra w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje także jako lektor języka włoskiego.

Ewelina SIELSKA-BADUREK (mezzosopran)
Ukończyła Wydział Wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie (2004 r., klasa prof. Wiesławy Ćwiklińskiej), a następnie Akademię Muzyczną w Gdańsku (2008 r. Wydział Wokalno-Aktorski, klasa prof. Ewy Marciniec). Uczestniczyła w licznych kursach wokalnych, prowadzonych m.in. przez Paul’a Esswood’a, Jadwigę Rappe czy Włodzimierza Zalewskiego. Jest laureatką II miejsca na Festiwalu Wokalnego im. M. Stankowej w Olsztynie (2004 r.), finalistką konkursu Złote Głosy Mazowsza (2006 r.). Koncertowała m.in. w Warszawie, Gdańsku, Opolu, Olsztynie, Nowym Sączu, Suwałkach, Krynicy Zdroju czy Dusznikach Zdroju. W swoim bogatym repertuarze posiada utwory m.in.: Bizeta, Saint-Saënsa, Verdiego, Donizettiego, Moniuszki, Dvoraka, Wagnera, Szymanowskiego, Karłowicza, Gershwina, Bacha, Monteverdiego, Händla, Bernsteina czy Webbera. Ponadto jest lekarzem, absolwentką Warszawskiej Akademii Medycznej (2004 r.). Specjalizuje się w dziedzinie foniatrii i audiologii.
 
Michał SZOSTAK (organy)
Organista Sanktuarium w Licheniu Starym. Naukę gry na organach rozpoczął w 1997 r. pod kierunkiem Pawła Gindy. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie organów prof. Romana Szlaużysa (improwizacja organowa u prof. Mariana Sawy). Brał udział w kursach mistrzowskich dotyczących problematyki wykonawczej utworów organowych (m.in. prof. Jean-Claude Zehnder, Schola Cantorum Basiliensis; prof. Bernhard Gfrerer, Saltzburg). W latach 2002-2011 był organistą kościoła p.w. Matki Bożej z Lourdes w Warszawie; w 2004 r. napisał monografię nt. historii tych organów, a w 2005 r. nagrał płytę kompaktową, która była pierwszą rejestracją brzmienia tego instrumentu. Jest współautorem cyklu audycji nt. warszawsko-praskich organów w Radio Warszawa 106,2. Ponadto ukończył studia magisterskie i doktoranckie w zakresie nauk ekonomicznych na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest założycielem i prezesem zarządu Fundacji im. Jana Drzewoskiego zajmującej się szeroko rozumianą tematyką organową.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 marca 2020
sobota
Panie, mój Boże, Tobie zaufałem

Wielki Post z  Maryją "Najświętsza Maryja Panna, Matka pojednania"

Godzina dla Ziemi (18.00-19.00)

Dziś w nocy (z soboty na niedzielę, 28/29 marca) – zmiana czasu z zimowego na letni (wskazówki zegara przesuwa się z godz. 2:00 na 3:00).

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji małżeństwa i rodziny
Droga Matki po Mszy świętej o godz. 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
Czuwanie modlitewne 24.00 - 6.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

CZYTANIA Z DNIA:
1C
: Jr 11, 18-20 Ps: Ps 7, 2-3. 9-12
Akl: por. Łk 8, 15 Ew: J 7, 40-53

realizacja LM Internet  LM Internet