Matka Boża Bolesna
g
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Misterium Męki Pańskiej

Godziny prób, długie dialogi wyuczone na pamięć, wolny czas poświęcony na dopracowywanie szczegółów przedstawienia i ponad 70 osób zaangażowanych w przygotowania. W najbliższą niedzielę, 1 kwietnia, w parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej upamiętniające męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa na Kalwarii.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest ks. Waldemar Kowalski, wikariusz licheńskiej parafii. Do uczestnictwa w przygotowaniu misterium zachęcił młodych ludzi, zrzeszonych w duszpasterstwie młodzieży działającym przy parafii św. Doroty:
„Odkąd posługuję w licheńskiej parafii jest to drugie misterium, które przygotowujemy. Głównym celem jest zaangażowanie młodzieży, która jest przy parafii i gromadzi się w kółku oazowym, aby rozwijała swoje zdolności”.

Jak dodaje ks. Kowalski niedzielne misterium będzie nieco  odmienne od tego, które młodzież przygotowała w ubiegłym roku:
„Tegoroczne misterium jest troszeczkę inne od zeszłorocznego, gdyż rok temu było to misterium przygotowywane w Sali Królewskiej. W tym roku postanowiliśmy wyjść na zewnątrz i to jest nowość tego misterium. Organizowanie tego typu przedsięwzięć jest wpisane w pracę duszpasterską z młodzieżą, aby takie zaangażowanie wśród nich podjąć i aby mogli się oni wykazać swoimi talentami, w tym wypadku aktorskimi.”

W przygotowania włączyli się także rodzice. Zamierzeniem ks. Kowalskiego było zaktywizowanie nie tylko młodych ludzi, ale także ich rodziców. Dzięki wspólnej pracy mogli oni spędzić ze sobą czas, którego dziś rodzice mają tak mało dla swoich pociech. Rodzice, a dokładnie ojcowie, wcielili się w role żołnierzy.

Misterium odbędzie się na Palcu Koronacyjnym znajdującym się w starej części licheńskiego sanktuarium, tuż przy kościele parafialnym pw. św. Doroty. Sceną dla aktorów będzie ołtarz koronacyjny, natomiast widownia będzie mogła podziwiać przedstawianie z poziomu Placu Koronacyjnego. Jednym z punktów przedstawienia będzie także inscenizowana droga krzyżowa, którą udadzą się aktorzy, a która będzie wiodła alejkami wokół Placu.
W postać Jezusa wcielił się ks. Waldemar Kowalski.

Początek zaplanowany jest na godzinę 20:00, w niedzielę, 1 kwietnia

Więcej informacji o przygotowaniach do misterium oraz o duszpasterstwie młodzieży z licheńskiej parafii można znaleźć na stronie www.emmanuel.lichen.pl


28 marca 2012 r.   
Ks. Waldemar Kowalski zaprasza na Misterium Męki Pańskiej

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 marca 2020
sobota
Panie, mój Boże, Tobie zaufałem

Wielki Post z  Maryją "Najświętsza Maryja Panna, Matka pojednania"

Godzina dla Ziemi (18.00-19.00)

Dziś w nocy (z soboty na niedzielę, 28/29 marca) – zmiana czasu z zimowego na letni (wskazówki zegara przesuwa się z godz. 2:00 na 3:00).

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji małżeństwa i rodziny
Droga Matki po Mszy świętej o godz. 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
Czuwanie modlitewne 24.00 - 6.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

CZYTANIA Z DNIA:
1C
: Jr 11, 18-20 Ps: Ps 7, 2-3. 9-12
Akl: por. Łk 8, 15 Ew: J 7, 40-53

realizacja LM Internet  LM Internet