Matka Boża Bolesna
basilica
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Licheńska Oaza Chorych i Niepełnosprawnych
 
240 osób wzięło udział w Oazie Chorych i Niepełnosprawnych, która zakończyła się w piątek, 5 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.
 
Wolontariusze wraz z podopiecznymi przebywali w Licheniu od 25 czerwca do 5 lipca, spędzając czas na modlitwie, spacerach czy rozmowach. Poprzez rekolekcje każdy z uczestników mógł doświadczyć miłosierdzia Bożego oraz odpocząć i nabrać nowych sił na następny rok. 
W tym roku Oazę odbyły wspólnie dwie grupy – konińska i włocławska, łącznie aż 240 osób. 25 czerwca wraz z uczestnikami modlił się bp Wiesław Alojzy Mering . Ordynariusz diecezji włocławskiej mówił w czasie odprawionej w kościele św. Doroty Eucharystii: „Cierpienie jest najpiękniejszym hołdem, jaki człowiek może złożyć Panu Bogu. Czy te 10 dni pracy z ludźmi dotkniętymi cierpieniem nie jest najważniejszym okresem w całorocznym duszpasterstwie w diecezji włocławskiej?”
 
"Byliśmy tu, by u stóp Matki Bożej Licheńskiej modlić się, powierzać sprawy Bogu, spotkać swoich przyjaciół ale przede wszystkim by wypocząć. - mówiła jedna z uczestniczek, pani Iwona - Czas spędzony w Licheniu ładuje mnie pozytywnie na cały rok. Jestem wdzięczna Bogu, że kolejny raz mogę uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu jakim jest Oaza Chorych. Jeśli zdrowie pozwoli przyjadę tutaj także w kolejnych latach". 
 
Szczególnie wzruszający był dzień zakończenia Oazy. Jedna wolontariuszek, Kasia, skomentowała pożegnanie: "Byliśmy tutaj 10dni, wiadomo kiedy jest się z kimś prawie całe dnie, to człowiek się zżywa. W tym roku czułam się jakbym była tutaj z rodziną. Mam wspaniałych przyjaciół, z którymi podczas tegorocznej Oazy przeżywaliśmy różne chwile, od radości, poprzez smutek, aż do sytuacji kryzysowych. W takich właśnie momentach widać jak bardzo ktoś jest się w stanie poświęcić, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Dlatego nie dziwi mnie fakt, że większość z Oazowiczów płakała, kiedy odjeżdżała." 
 
Oaza chorych w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbywa się nieprzerwanie od połowy lat 80. Przyjeżdżają na nią osoby niepełnosprawne, chore i starsze z diecezji włocławskiej oraz wolontariusze, bez których wczaso-rekolekcje nie byłyby możliwe.
 


Licheń Stary, 5 lipca 2019 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


24 października 2020
Sobota
Idźmy z radością na spotaknie Pana

Wspomnienie dowolne św. Antoniego Marii Clareta, biskupa

346. rocznica aprobaty pierwszego klasztoru Zgromadzenia Marianów w Puszczy Korabiewskiej (Mariańskiej) w 1673 roku

Dzień modlitw w intencji Zgromadzenia Księży Marianów

Warsztaty "Stres - radzenie sobie w sytuacji trudnej" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00
kościół dolny - Kaplica Trójcy Świętej
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla dorosłych: po Mszy św. o godz. 7.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet