Matka Boża Bolesna
Główka43 wnętrze Bazyliki
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych Ameryki

Ponad 40-osobowa grupa pielgrzymów z Ameryki nawiedziła Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Pielgrzymi spędzili w Licheniu dwa dni, w trakcie których zwiedzili sanktuarium i odpoczywali korzystając z pięknej, złotej, polskiej jesieni. Zwiedzając kraj św. Jana Pawła II wierni podążają szlakiem Bożego Miłosierdzia.
 
„W pielgrzymce do Polski uczestniczą w większości wierni ze stanu Minnesota, z parafii pw. Wszystkich Świętych z miejscowości Lakeville. W grupie są także pielgrzymi z Chicago i Nowego Jorku. Pielgrzymka została zorganizowana dzięki ks. Tomowi Wilsonowi, proboszczowi wspomnianej parafii, który chciał przybyć do Polski i wraz z parafianami podążać śladami św. s. Faustyny Kowalskiej i Bożego Miłosierdzia” – wyjaśnił pan Dennis Gaetano, kierownik pielgrzymki, pracujący w biurze podróży Mater Dei Tours.
 
Jak dodał, biuro jest poświęcone Matce Bożej Fatimskiej i od 1995 roku organizuje prawdziwe pielgrzymki do miejsc kultu maryjnego na całym świecie.
 
- „Zwiedzanie Polski zaczęliśmy w Krakowie, gdzie spędziliśmy 5 dni. W związku z tym, że cała pielgrzymka jest poświęcona poszukiwaniu śladów Bożego Miłosierdzia, nasza podróż związana jest ze św. s. Faustyną Kowalską. W Krakowie modliliśmy się oczywiście w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Byliśmy w Wadowicach, rodzinnym mieście św. Jana Pawła II, a także w Zakopanem, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie papież Jan Paweł II celebrował Mszę św. w 1997 roku” – wyjaśnił pan Gaetano.
 
Jadąc na północ naszego kraju, goście z USA zatrzymali się także na Jasnej Górze oraz Głogowcu, gdzie znajduje się dom rodzinny św. s. Faustyny Kowalskiej oraz w kościele w Świnicach Warckich. Zwiedzili także Oświęcim i Wieliczkę.
 
W Licheniu pielgrzymi z USA zwiedzili sanktuarium w towarzystwie przewodnika, który zapoznał ich z historią objawień i miejsca kultu. Goście zwiedzili bazylikę górną, gdzie indywidualnie modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Uczestniczyli także w Eucharystii sprawowanej w ojczystym języku w kaplicy poświęconej św. Stanisławowi Papczyńskiemu, założycielowi Zgromadzenia Księży Marianów. Mszy św. przewodniczył podróżujący z wiernymi proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych, ks. Tom Wilson.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


24 października 2020
Sobota
Idźmy z radością na spotaknie Pana

Wspomnienie dowolne św. Antoniego Marii Clareta, biskupa

346. rocznica aprobaty pierwszego klasztoru Zgromadzenia Marianów w Puszczy Korabiewskiej (Mariańskiej) w 1673 roku

Dzień modlitw w intencji Zgromadzenia Księży Marianów

Warsztaty "Stres - radzenie sobie w sytuacji trudnej" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00
kościół dolny - Kaplica Trójcy Świętej
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla dorosłych: po Mszy św. o godz. 7.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet