Matka Boża Bolesna
j
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych Ameryki

Ponad 40-osobowa grupa pielgrzymów z Ameryki nawiedziła Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Pielgrzymi spędzili w Licheniu dwa dni, w trakcie których zwiedzili sanktuarium i odpoczywali korzystając z pięknej, złotej, polskiej jesieni. Zwiedzając kraj św. Jana Pawła II wierni podążają szlakiem Bożego Miłosierdzia.
 
„W pielgrzymce do Polski uczestniczą w większości wierni ze stanu Minnesota, z parafii pw. Wszystkich Świętych z miejscowości Lakeville. W grupie są także pielgrzymi z Chicago i Nowego Jorku. Pielgrzymka została zorganizowana dzięki ks. Tomowi Wilsonowi, proboszczowi wspomnianej parafii, który chciał przybyć do Polski i wraz z parafianami podążać śladami św. s. Faustyny Kowalskiej i Bożego Miłosierdzia” – wyjaśnił pan Dennis Gaetano, kierownik pielgrzymki, pracujący w biurze podróży Mater Dei Tours.
 
Jak dodał, biuro jest poświęcone Matce Bożej Fatimskiej i od 1995 roku organizuje prawdziwe pielgrzymki do miejsc kultu maryjnego na całym świecie.
 
- „Zwiedzanie Polski zaczęliśmy w Krakowie, gdzie spędziliśmy 5 dni. W związku z tym, że cała pielgrzymka jest poświęcona poszukiwaniu śladów Bożego Miłosierdzia, nasza podróż związana jest ze św. s. Faustyną Kowalską. W Krakowie modliliśmy się oczywiście w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Byliśmy w Wadowicach, rodzinnym mieście św. Jana Pawła II, a także w Zakopanem, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie papież Jan Paweł II celebrował Mszę św. w 1997 roku” – wyjaśnił pan Gaetano.
 
Jadąc na północ naszego kraju, goście z USA zatrzymali się także na Jasnej Górze oraz Głogowcu, gdzie znajduje się dom rodzinny św. s. Faustyny Kowalskiej oraz w kościele w Świnicach Warckich. Zwiedzili także Oświęcim i Wieliczkę.
 
W Licheniu pielgrzymi z USA zwiedzili sanktuarium w towarzystwie przewodnika, który zapoznał ich z historią objawień i miejsca kultu. Goście zwiedzili bazylikę górną, gdzie indywidualnie modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Uczestniczyli także w Eucharystii sprawowanej w ojczystym języku w kaplicy poświęconej św. Stanisławowi Papczyńskiemu, założycielowi Zgromadzenia Księży Marianów. Mszy św. przewodniczył podróżujący z wiernymi proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych, ks. Tom Wilson.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


  5 kwietnia 2020
  niedziela

  Niedziela Palmowa  Męki Pańskiej
  Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił ?

Internetowy weekend w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej - program link tutaj

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00
6.00 Msza św. w intencji pątników odwołanej pieszej, nocnej, pokutnej pielgrzymki z Konina do Lichenia
7.30 w intencji przebywających w izolacji i kwarantannie
10.00 w intencji dzieci i młodzieży
12.00 po mszy - Akt zawierzenia Matce Bożej Licheńskiej Ziemi Konińskiej, Polski i świata na czas epidemii (do wydrukowania)
16.00 w intencji zmarłych
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
8.30, 10.30, 17.00
Nabożeństwa
8.00 Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny lub Różaniec
16.15 Gorzkie Żale
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
8.00

CZYTANIA Z DNIA:
1C: Iz 50, 4-7 Ps: Ps 22, 8-9. 17-20. 23-24
2C: Flp 2, 6-11 Akl: por. Flp 2, 8-9
Ew: Mt 26, 14 – 27, 66 (s. 212)
lub: Mt 27, 11-54 (s. 221)
 

realizacja LM Internet  LM Internet