Matka Boża Bolesna
Główka30 prezbiterzy i wierni
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

I Ogólnopolski Przegląd Pieśni Maryjnej „Tota Tua”

Dziewięciu solistów, duet, trio oraz dwa zespoły zaprezentowały dziś w bazylice Matki Bożej Licheńskiej ponad 20 utworów o tematyce maryjnej – w Licheniu odbył się po raz pierwszy Ogólnopolski Przegląd Pieśni Maryjnej „Tota Tua”.
 
W sobotę, 19 października, wnętrze licheńskiej świątyni wypełniły dźwięki utworów o tematyce maryjnej, a to wszystko za sprawą uczestników Mariosongu, czyli Przeglądu Pieśni Maryjnej Licheń 2019. Uczestników i słuchaczy zebranych w bazylice powitał ks. Janusz Kumala, kustosz Sanktuarium. „Poprzez pieśni chcemy wyśpiewać naszą miłość do Matki Bożej i ukazać Jej duchowe piękno. To piękno Matki Bożej, wyśpiewane, staje się bardziej zauważalne – powiedział marianin – Tym przeglądem chcemy w wpisać się w tradycję Kościoła – śpiewania o Matce Bożej. Tematem przeglądu pieśni maryjnej są łacińskie słowa „Tota Tua” – cała Twoja, wyrażające duchowość Maryi, istotę życia Tej, która jest cała dla Boga. My również śpiewając o Niej i wpatrując się w Jej duchowe piękno chcemy być blisko Boga i dla Boga”.
W przeglądzie udział wzięły zarówno dzieci, nastolatkowie jak i dorośli. Najmłodszymi uczestnikami byli ośmioletni: Mateusz i Helenka. Chłopiec - członek chóru dziecięcego i młodzieżowego Alla Polacca działającego przy warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej zaprezentował m. in. wzruszające wykonanie utworu „Matka Boska Częstochowska” (sł. Jan Lechoń, muz. Zbigniew Raj). Ośmioletnia Helenka wystąpiła wraz z bratem, Jasiem i siostrą, Natalią. Rodzeństwo nie tylko śpiewało. Grali także na instrumentach: wiolonczeli, skrzypcach i gitarze. Najstarsza z uczestniczek, śpiewaczka ludowa - pani Danuta z Śmiłowic śpiewała w kujawskim stroju ludowym z bukietem kwiatów, który po występie ofiarowała Matce Bożej Licheńskiej. 
Najliczniejszą reprezentację miał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej. W czasie przeglądu zaśpiewały dwie solistki Maja i Maria, będące uczennicami placówki oraz zespół Dobrasy Dwa. Z parafii św. Mikołaja w Brudzewie przybył duet złożony z Joanny Wysockiej i Adama Wysockiego oraz zespół A voce angeli. Nie zabrakło także uczestniczki pochodzącej z Licheńskiej parafii – pani Iwony Kasiewicz, która śpiewem w akompaniamencie Jacka Hyżnego grającego na gitarze otworzyła Mariosong.
 
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Przeglądu Piosenki Maryjnej, które będą się odbywać w przyszłości w Licheniu.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


31 października 2020
Sobota
Boga żywego pragnie moja dusza

Zaduszki muzyczne. Wieczór refleksji i modlitwy (po Mszy św. o godz. 19.00) - prowadzi sanktuaryjny zespół muzyczny "Galilea" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00

kościół górny - Kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla doroslych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet