Matka Boża Bolesna
14
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

I Ogólnopolski Przegląd Pieśni Maryjnej „Tota Tua”

Dziewięciu solistów, duet, trio oraz dwa zespoły zaprezentowały dziś w bazylice Matki Bożej Licheńskiej ponad 20 utworów o tematyce maryjnej – w Licheniu odbył się po raz pierwszy Ogólnopolski Przegląd Pieśni Maryjnej „Tota Tua”.
 
W sobotę, 19 października, wnętrze licheńskiej świątyni wypełniły dźwięki utworów o tematyce maryjnej, a to wszystko za sprawą uczestników Mariosongu, czyli Przeglądu Pieśni Maryjnej Licheń 2019. Uczestników i słuchaczy zebranych w bazylice powitał ks. Janusz Kumala, kustosz Sanktuarium. „Poprzez pieśni chcemy wyśpiewać naszą miłość do Matki Bożej i ukazać Jej duchowe piękno. To piękno Matki Bożej, wyśpiewane, staje się bardziej zauważalne – powiedział marianin – Tym przeglądem chcemy w wpisać się w tradycję Kościoła – śpiewania o Matce Bożej. Tematem przeglądu pieśni maryjnej są łacińskie słowa „Tota Tua” – cała Twoja, wyrażające duchowość Maryi, istotę życia Tej, która jest cała dla Boga. My również śpiewając o Niej i wpatrując się w Jej duchowe piękno chcemy być blisko Boga i dla Boga”.
W przeglądzie udział wzięły zarówno dzieci, nastolatkowie jak i dorośli. Najmłodszymi uczestnikami byli ośmioletni: Mateusz i Helenka. Chłopiec - członek chóru dziecięcego i młodzieżowego Alla Polacca działającego przy warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej zaprezentował m. in. wzruszające wykonanie utworu „Matka Boska Częstochowska” (sł. Jan Lechoń, muz. Zbigniew Raj). Ośmioletnia Helenka wystąpiła wraz z bratem, Jasiem i siostrą, Natalią. Rodzeństwo nie tylko śpiewało. Grali także na instrumentach: wiolonczeli, skrzypcach i gitarze. Najstarsza z uczestniczek, śpiewaczka ludowa - pani Danuta z Śmiłowic śpiewała w kujawskim stroju ludowym z bukietem kwiatów, który po występie ofiarowała Matce Bożej Licheńskiej. 
Najliczniejszą reprezentację miał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej. W czasie przeglądu zaśpiewały dwie solistki Maja i Maria, będące uczennicami placówki oraz zespół Dobrasy Dwa. Z parafii św. Mikołaja w Brudzewie przybył duet złożony z Joanny Wysockiej i Adama Wysockiego oraz zespół A voce angeli. Nie zabrakło także uczestniczki pochodzącej z Licheńskiej parafii – pani Iwony Kasiewicz, która śpiewem w akompaniamencie Jacka Hyżnego grającego na gitarze otworzyła Mariosong.
 
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Przeglądu Piosenki Maryjnej, które będą się odbywać w przyszłości w Licheniu.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 marca 2020
sobota
Panie, mój Boże, Tobie zaufałem

Wielki Post z  Maryją "Najświętsza Maryja Panna, Matka pojednania"

Godzina dla Ziemi (18.00-19.00)

Dziś w nocy (z soboty na niedzielę, 28/29 marca) – zmiana czasu z zimowego na letni (wskazówki zegara przesuwa się z godz. 2:00 na 3:00).

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji małżeństwa i rodziny
Droga Matki po Mszy świętej o godz. 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
Czuwanie modlitewne 24.00 - 6.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

CZYTANIA Z DNIA:
1C
: Jr 11, 18-20 Ps: Ps 7, 2-3. 9-12
Akl: por. Łk 8, 15 Ew: J 7, 40-53

realizacja LM Internet  LM Internet