Matka Boża Bolesna
Główka6 Bazylika nocą wigilijną ;)
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Ogłoszenia duszpasterskie
Bazylika Matki Bożej Licheńskiej
6. Niedziela Zwykła, 16 lutego 2020 r.


1.    Dzisiaj w naszym sanktuarium Dzień zakochanych oraz tych, którzy czują się niekochani, odrzuceni, zapomniani, samotni. Po Mszy św. o godz. 12.00 kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa uczestnikom liturgii.

Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, który jest Miłością, dlatego jesteśmy uzdolnieni i powołani, aby kochać i być kochanym. Każdy, kto doświadczył łaski wzajemnej miłości, wie jak bardzo trzeba o nią dbać. Spójrzmy dzisiaj na siebie z miłością, podziękujmy Bogu za Jego miłość i za miłość, której doświadczamy ze strony innych ludzi. Niech ten dzień będzie dla nas okazją, aby odkryć, że każdy z nas jest chciany i kochany przez Boga, a to pozwoli nam spotykać prawdziwą miłość w codziennym życiu.

2.    Jutro, 17 lutego, przypada 77 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Antoniego Leszczewicza, marianina. W lutym 1943 r. pozostał dobrowolnie z wiernymi skazanymi na śmierć w płomieniach we wsi Rosica na Białorusi, aby nieść im kapłańską posługę.
Natomiast pojutrze, 18 lutego, wspomnienie męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Kaszyry, marianina, który w tym samym czasie i okolicznościach oddał życie za bliźnich. Modląc się o ich kanonizację, uczmy się od nich poświęcenia dla dobra innych.

3.    W sobotę, 22 lutego, Święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Dzień modlitw w intencji Ojca Świętego i jedności Kościoła.

4.    W najbliższą niedzielę w naszym sanktuarium Dzień sąsiada, czyli zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych sąsiadów, oraz nas samych, bo też jesteśmy przecież dla kogoś sąsiadem. Chcemy mieszkać w miejscu, gdzie sąsiedzi na co dzień mówią sobie „dzień dobry”, panuje przyjazna atmosfera, a ludzie są dla siebie uprzejmi, życzliwi i pomocni. Zachęcamy, aby zaprosić sąsiadów i przyjść z nimi do Bazyliki na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00.

5.    Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu na Wolontariusza Opiekuńczego, które przygotowuje kandydatów do towarzyszenia i posługiwania chorym w naszym licheńskim hospicjum. Szkolenie jest 4-dniowe, bezpłatne i przeznaczone dla osób pełnoletnich. Spotkania w marcu w godzinach: 16:30 – 19:30. Szczegółowe informacje o szkoleniu i dokładnym terminie można uzyskać w Biurze Obsługi Pielgrzyma.
Nasze Hospicjum stacjonarne istnieje od 2009 roku. Do placówki trafiają osoby będące u schyłku ziemskiego życia. Wśród schorzeń u pacjentów największą liczbę stanowią choroby nowotworowe w nieuleczalnym stadium. Obecnie w hospicjum przebywa 22 pacjentów.
Zachęcamy do wsparcia działalności Hospicjum przez przekazanie 1% podatku w rocznym rozliczeniu podatkowym. Szczegółowe informacje można uzyskać również w Biurze Obsługi Pielgrzyma albo odwiedzając stronę internetową hospicjum.

6.    Sanktuarium prowadzi nabór do chóru Bazyliki Licheńskiej „Stabat Mater”. Zapraszamy panie i panów, miłośników śpiewu chóralnego. Szczegółowe informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

7.    Przypominamy o codziennej transmisji na żywo z naszej Bazyliki. Wejście przez stronę internetową licheńskiego sanktuarium. Zachęcamy, aby umożliwić osobom chorym i w podeszłym wieku korzystanie z tej formy duchowej łączności z naszym Sanktuarium.

8.    Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej Bazyliki i szerzenie czci Matki Bożej Licheńskiej. Bóg zapłać za każdy dar serca.

9.    Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.

Ks. Janusz Kumala MIC
Kustosz Sanktuarium
 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


16 lutego 2020
Niedziela
Błogosławieni szukający Pana


Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00 
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
8.30, 10.30, 17.00
Nabożeństwa
8.00 Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny lub Różaniec

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
8.00
 
Okres liturgiczny: zwykły
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: A, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Syr 15, 15-20
Psalm responsoryjny: Ps 119
Drugie czytanie: 1 Kor 2, 6-10
Ewangelia: Mt 5, 17-37
realizacja LM Internet  LM Internet