Matka Boża Bolesna
Główka28 procesja
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Jubileusz najstarszych marianów w Licheniu

We wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, w bazylice licheńskiej świętowano rocznice święceń kapłańskich najstarszych marianów z licheńskiej wspólnoty zakonnej. Dziękując za powołanie księży jubilatów, modlono się o światło i mądrość dla nich, by wdzięczni za dar powołania, całą swoją ufność pokładali w Chrystusie.

Dziękujemy Bogu za dar, jaki złożył w Wasze serca i wam, że odpowiedzieliście na Jego łaskę” – mówili wierni składając życzenia jubilatom. Życzono księżom, by codziennie odkrywali piękno powołania kapłańskiego i zakonnego oraz by, „w prostocie, z wiarą w sercu i miłością w spojrzeniu, i nadzieją w przyszłość, służyli tym, których Bóg stawia na ich drodze”.
20 czerwca w bazylice została odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której dziękowano za powołanie kapłanów należących do Zgromadzenia Księży Marianów obchodzących rocznicę święceń prezbiteratu. Koncelebrze przewodniczył ks. Bogusław Binda MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty zakonnej. Na początku Eucharystii przywitał obecnych przy ołtarzu jubilatów, którym zdrowie pozwoliło uczestniczyć w celebracji  – ks. Jana Podstawkę MIC (55 rocznica), ks. Mariana Pisarzaka MIC (56 rocznica), ks, Henryka Kuleszę MIC (56 rocznica), ks. Czesława Pisiaka MIC (57 rocznica), ks. Eugeniusza Delikata MIC (62 rocznica) oraz ks. Jana Wojtkiewicza MIC (62 rocznica święceń). Zapewnił także nieobecnych o pamięci w modlitwie - ks. Franciszka Bieniasza MIC obchodzącego 60 rocznicę święceń oraz ks. Stanisława Boguckiego MIC (57 rocznica) i ks. Eugeniusza Makulskiego MIC (65 rocznica).
Serce Jezusa jest pięknym symbolem miłości, ale też oddania. Najbliżej Serca Jezusa jest Niepokalane Serce Jego Matki” – mówił ks. Binda podczas homilii – „Jej Serce było otwarte na działanie Boga, na Jego łaskę, można powiedzieć ozdobione wiarą, nadzieją i miłością. Jej Niepokalane Serce zaprasza nas do konkretnej postawy – by serce każdego z nas było otwarte dla Boga. Tylko takie serce jest zdolne nieść wszystko to, co w życiu jest nam dane i zadane, czego tak do końca nie jesteśmy w stanie zrozumieć.”
 
 Licheń Stary, 20 czerwca 2020 r. 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


30 października 2020
Piątek
Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Pielgrzymka maturzystów z Kartuz (28-30 października) - ODWOŁANA

 

PROGRAM POSŁUGI
 
Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - Kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różzniec dla dorosłych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet