Matka Boża Bolesna
Główka 12 wieże zza drzew
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Modlitwa o powołania

Od 57 lat w IV niedzielę wielkanocną Kościół modli się w intencji powołań. Również w Licheniu, w przypadającą 3 maja, Niedzielę Dobrego Pasterza modlono się o głosicieli Słowa Bożego, którzy odważnie pójdą za głosem Pana.
 
„Chcemy prosić za owczarnię Chrystusa, którą jest Kościół, aby nie brakowało Mu robotników na czas żniwa – módlmy się za Kościół, aby we wszystkich zakątkach świata ludzie odpowiadali na powołanie do służby Bogu i ludziom” – proszono w bazylice w Niedzielę Dobrego Pasterza, modląc się także za Zgromadzenie Księży Marianów opiekujące się licheńskim Sanktuarium.
„Matka Boża jest dla nas wzorem trwania w powołaniu” – stwierdził w homilii podczas głównej mszy w bazylice ks. Tadeusz Stryczek MIC. Marianin zachęcał słuchających, by zastosowali Słowo Boże we własnym życiu: „Często wyobrażamy sobie, że nasze życie powinno być spektakularne, lecz ono zwykle takie nie jest. Odkrycie powołania i odpowiedzenie na nie to zwykle takie trwanie, jak Maryi w codzienności w Nazarecie. Powołanie to zwykle zgoda na to, co mam.”
Nawiązując do czytanych dziś słów Ewangelii, kapłan podkreślił: „Bóg dziś przychodzi do tych, co czują się źle, ale tez do tych, którzy czują się dobrze. Mówi: „Nie jestem włamywaczem”. On jest Bogiem, który czeka na decyzję. Ewangelia uczy nas dziś, że Bóg jest tym, który chce naszego dobra.”
Zakonnik podzielił się także świadectwem własnego powołania, gdy w czasie pielgrzymki, jako 7 letnie dziecko, modlił się w Licheniu o to, by zostać kapłanem. Gdy, już jako dorosły mężczyzna, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów – nie miał pojęcia, że to właśnie oni opiekują się licheńskim Sanktuarium. „Bóg jest wierny Swoim obietnicom. Wypełnia modlitwę, gdy widzi, że jest dobra.”
Obchodzony dziś Dzień Modlitw o Powołania był inicjatywą Pawła VI. Papież postanowił, że jedna z niedziel okresu wielkanocnego będzie przeznaczona na modlitwę o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego jako odpowiedź na kryzys powołań w Kościele. Dzień ten rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.
W bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej nadal trwa modlitwa o ustanie epidemii koronawirusa – po każdej mszy śpiewane są Suplikacje, a o 20:30 odmawiany jest różaniec. Księża marianie codziennie modlą się także o deszcz w obliczu suszy, która dotknęła naszą Ojczyznę.
Już dziś księża marianie informują, że 17 maja w Sanktuarium odbędzie Dzień promocji honorowego oddawania krwi pod hasłem „Twoja krew może ocalić komuś życie”. Chętni, którzy chcieliby oddać krew w tym dniu mogą uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu: 63 270 81 42.
 
 
 
 
Licheń Stary, 3 maja 2020 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


31 października 2020
Sobota
Boga żywego pragnie moja dusza

Zaduszki muzyczne. Wieczór refleksji i modlitwy (po Mszy św. o godz. 19.00) - prowadzi sanktuaryjny zespół muzyczny "Galilea" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00
kościół dolny - Kaplica Trójcy Świętej
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla doroslych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet