Matka Boża Bolesna
p
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Internetowy weekend w sanktuarium wzbudził zainteresowanie wiernych
 

Z zaproszenia księży marianów do wspólnej modlitwy za pośrednictwem transmisji internetowych z Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w miniony weekend skorzystało kilkanaście tysięcy wiernych.
 
W pierwsze dni kalendarzowej wiosny w licheńskim Sanktuarium odbył się Internetowy Weekend. Inicjatywa była odpowiedzią na ogłoszony w Polsce stan epidemii i zachętę, by pozostać w domach ograniczając rozprzestrzenianie się koronawirusa.
 
- „Dla wiernych przygotowano transmisje ośmiu Mszy Świętych, nabożeństw, katechez i medytacji oraz koncertów. Można było wysłuchać konferencji księży marianów dotyczących m.in. Wielkiego Postu, spowiedzi, Eucharystii, Biblii oraz Matki Bożej. W niedzielę z transmisji samych Mszy Świętych w mediach społecznościowych licheńskiego sanktuarium skorzystało około 10 tysięcy osób. Wierni chętnie uczestniczyli także w transmisji Apelu Maryjnego, która skupiała codziennie ponad 2 tysiące osób. Transmisje są dostępne m.in. dzięki  facebookowemu profilowi sanktuarium, kanale w serwisie YouTube oraz witrynie internetowej: www.lichen.pl.” – powiedział Robert Adamczyk z biura prasowego licheńskiego sanktuarium.
 
Tymczasem Msze św. w bazylice odbywały się przy zaangażowaniu minimalnej liczby posługujących, zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski. Wierni pragnący uczestniczyć w liturgii byli liczeni przed wejściem do świątyni, by nie przekroczyć 50 osób zebranych w jednym miejscu. Codziennie, po każdej Mszy św. śpiewana jest suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny”, w której Kościół modli się o ratunek w trudnych sytuacjach. O 20.30 w łączności z kościołami w całym kraju, bez udziału wiernych, odbywa się różaniec w intencji chorych, opiekujących się nimi oraz ustania epidemii.
 
W IV Niedzielę Wielkiego Postu, modlitwą za wstawiennictwem Matki Bożej Licheńskiej otaczano zmarłych na skutek koronawirusa, chorych, lekarzy, personel medyczny, i wszystkie służby, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się epidemii, pamiętając szczególnie o pracownikach konińskich szpitali. - „Prosimy Cię, dobry Boże, za służbę zdrowia, za lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, za pracowników szpitali i przychodni, za ratowników medycznych, kierowców karetek pogotowia, za diagnostów i laborantów, za wszystkich, którzy stają na pierwszej linii walki, jako obrońcy życia. Umocnij osłabłe siły, otrzyj łzy zmęczenia, oddał zwątpienie, obdarz życzliwością i zrozumieniem, wyproś cierpliwość, ulecz gniew, przywróć odwagę, daj moc do walki z epidemią koronawirusa” – czytamy w  modlitwie. Pamiętano także o osobach z Zespołem Downa i ich rodzicach, których otaczano modlitwą w związku z przypadającym w sobotę, 21 marca,  Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa.
 
W minionym tygodniu (od 16 do 22 marca) transmisja internetowa na facebookowym profilu licheńskiego sanktuarium dotarła do 188 751 unikatowych odbiorców i została wyświetlona łącznie 248 510 razy.
 
Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej, przy którym błagali o ratunek pielgrzymi w 1852 r. podczas epidemii cholery, pozostaje odsłonięty przez cały dzień.
 

Licheń Stary, 23 marca 2020

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


31 października 2020
Sobota
Boga żywego pragnie moja dusza

Zaduszki muzyczne. Wieczór refleksji i modlitwy (po Mszy św. o godz. 19.00) - prowadzi sanktuaryjny zespół muzyczny "Galilea" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00
kościół dolny - Kaplica Trójcy Świętej
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla doroslych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet