Matka Boża Bolesna
Główka28 procesja
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Kurs Emaus

30 osób wzięło udział w podstawowym kursie biblijnym „Emaus”, zorganizowanym w dniach 21-23 lutego przez wspólnotę Ekipa dla Jezusa w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.
 
„Emaus” to kurs rozpalający serca do czytania i rozważania Słowa Bożego, który łączy nabożeństwa, konferencje i dynamiki, a przede wszystkim medytacje nad Księgą Życia. To czas spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. – Od piątku do niedzieli uczestnicy rekolekcji nie rozstają się z Pismem Świętym. To przytulenie Słowa na wzór uczniów, którzy szli do Emaus – stwierdziła  Lidia Maciejewska, koordynatorka kursu z licheńskiej Ekipy dla Jezusa. Dyrektorem rekolekcji był ks. Rafał Krauze MIC z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów.

Na lutowe rekolekcje przyjechało 30 osób z całej Polski, a nawet ksiądz spod Madagaskaru. Mateusz, który mieszka niedaleko Konina, stwierdził, że to bardzo potrzebne rekolekcje. Przeżył nawrócenie niecałe dwa lata temu i czuje potrzebę rozwoju duchowego. – Mamy świadomość, że na co dzień Pismo Święte jest nam potrzebne, ale nie zawsze umiemy z niego korzystać. Najważniejsze segmenty i słowa klucze, które pojawiły się na tym kursie, na pewno pomogą w codziennym życiu zgłębiać, czym tak naprawdę Pismo Święte jest i dokąd może nas zaprowadzić. Wszyscy wiemy, że najważniejszym celem dla nas jest zbawienie – mówił Mateusz. Wcześniej traktował Licheń bardziej turystycznie niż sakralnie, ale w momencie nawrócenia wszystko się zmieniło. – Zacząłem inaczej postrzegać sanktuarium i kapłanów. Bardzo się cieszę z poznanych tutaj ludzi. W wielu przypadkach to przyjaźnie na całe życie, ponieważ łączy nas Ktoś, kto jest ponad nami i to jest piękne. Ziarno zostało we mnie zasiane dwa lata temu i ja staram się zasiewać, gdzie tylko mogę, jak potrafię – przyznał.

Pomimo, że Anna od kilku lat należy do wspólnoty i słuchała Słowa Bożego, żyła do tej pory zamknięta jakby w szklanej kuli, do której nie miało szans dotrzeć żadne słowo Boga, jak opowiada. – Byłam  glebą, w którą ziarno  wpada, ale nie rośnie i nie daje owoców. Czułam pustkę. Aż do dnia kursu „Emaus”, gdzie  Bóg zaczął mnie karmić Słowem aż się przelewało. Teraz już wiem, że jeśli Bóg daje, to tylko w obfitości. Dodatkowo sądzę, że „Emaus” to idealne uzupełnienie Kursu „Nowe Życie”. Tu karmienie słowem, a tam miłością – mówiła.

Ekipa dla Jezusa, wspólnota charyzmatyczna z Lichenia Starego, organizuje rekolekcje ewangelizacyjne cztery razy w roku. Kurs „Nowe życie” odbędzie się w licheńskim sanktuarium w dniach 15-17 maja, a „Emaus” w dniach 18-20 września. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Ekipy: ekipadlajezusa.pl oraz Sanktuarium: lichen.pl.
 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


31 października 2020
Sobota
Boga żywego pragnie moja dusza

Zaduszki muzyczne. Wieczór refleksji i modlitwy (po Mszy św. o godz. 19.00) - prowadzi sanktuaryjny zespół muzyczny "Galilea" - ODWOŁANE

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
19.00 w intencji małżeństw i rodzin
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00
kościół dolny - Kaplica Trójcy Świętej
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Różaniec dla doroslych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet