Dom Pielgrzyma Arka

Kontakt
Dom Pielgrzyma Arka
Ul. Klasztorna 4

62-563 Licheń Stary
tel. (63) 270 81 62
fax (63) 270 83 20

e-mail:
arka@lichen.pl
www.arka.lichen.pl


Ostatnie lata XX w. to bardzo dynamiczny rozwój Sanktuarium. Do Lichenia każdego roku przybywało ponad milion pielgrzymów. Miejsc noclegowych w Domu Pielgrzyma Betania, który kiedyś był jedynym miejscem na terenie Sanktuarium, które oferowało noclegi, było za mało dla tak dużej rzeszy pątników. Po duchowych przeżyciach, czasie spędzonym na modlitwie, pielgrzymi chcieli odpoczywać w dobrych warunkach. Sanktuarium wyszło naprzeciw tym oczekiwaniom. Wybudowano nowy dom pielgrzyma, który w 2003 r. przyjął pierwszych gości. Dom Pielgrzyma Arka znajduje się w bardzo malowniczym miejscu. Ogrody otaczające budynek idealnym miejscem dla odpoczynku oraz medytacji. Arka oddalona jest od bazyliki na około dwieście metrów. Aby dojść do świątyni można przejść mostkiem rozpostartym nad stawami lub udać się alejką prowadzącą przez zagajnik, rozkoszując się urokami zieleni.

Dom pielgrzyma posiada:
188 pokoi, w których jest 747 miejsc noclegowych. Pokoje wyposażone w łazienki z prysznicami. W większości pokoi dwuosobowych można skorzystać z dostępu do internetu. Doba hotelowa trwa od 15.00 do 10.00. W Domu Pielgrzyma Arka znajduje się Bar Arka oraz punkt handlowy.

Liczba pokoi:

4 jednoosobowe  
30 dwuosobowych
15 trzyosobowych
119 czteroosobowych
2 pięcioosobowe
4 sześcioosobowe
4 siedmioosobowe
10 dziesięcioosobowych

Na powierzchni blisko 15 000 m² oprócz pokoi znajdują się także kaplica, sala bankietowa, sala kominkowa, sala konferencyjna, bar szybkiej obsługi, kawiarnia, księgarnia. Przy budynku znajduje się dozorowany, całodobowy parking dla samochodów osobowych oraz autobusów. W całym budynku obowiązuje zakaz palenia papierosów.

Kaplica mieści się na IV piętrze budynku, poza przestrzenią największego ruchu. Jej usytuowanie daje azyl potrzebny dla szukających ciszy i modlitwy. Z jej okien rozciąga się panorama na bazylikę. Kaplica posiada 70 miejsc siedzących. Mogą z niej korzystać pielgrzymi indywidualni, rekolektanci i grupy pielgrzymkowe.

Sala bankietowa jest doskonała do zorganizowania rodzinnych i towarzyskich spotkań z poczęstunkiem. Jest także udostępniana do spotkań biznesowych oraz szkoleń dla małych grup.

Sala kominkowa jest drugą z kolei salą przygotowaną do przyjęć okolicznościowych. Można w niej także przeprowadzić spotkania biznesowe i szkolenie w gronie 20 osób.

Sala konferencyjna przystosowana jest do organizacji konferencji, zjazdów, szkoleń, seminariów. Do dyspozycji : projektor multimedialny umożliwiający prezentacje obrazów i dźwięków, nowoczesny systemem nagłośnienia,dający uczestnikom spotkań duży komfort pracy. Przeszklona kabina umożliwia korzystanie z systemu tłumaczeń symultanicznych, niezbędnych w trakcie konferencji międzynarodowych. Sala mieści od 100 do 200 osób, w zależności od sposobu ustawienia krzeseł. Na życzenie gości organizowany jest sekretariat konferencji wyposażony w komputer z drukarką, ksero, fax. Na sali jest dostęp do internetu.

         Cennik (cena za pokój)
1 - osobowy 80
2 - osobowy 120
3 - osobowy 140
4 - osobowy 160
5 - osobowy 170
6 - osobowy 200
7 - osobowy 230
10 - osobowy 300

• Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki z prysznicami
• Bezpłatny dostęp do internetu
• Ceny posiadają podatek VAT

 

Po wcześniejszym uzgodnieniu do Państwa dyspozycji są również:
Sala konferencyjna
Sala restauracyjna
Sala bankietowa
Sala kominkowa
Grill

Wyżywienie:
Restauracja Arka - tel. (+48) 270 83 23
Śniadanie lub kolacja - około 15 zł
Obiad lub obiadokolacja - około 25 zł


Korzystając z poniższego formularza możesz zamówić rezerwację.


Dane osobowe
Imię i Nazwisko*:
E-mail*:
Telefon:*:
Fax:
Dane zamówienia
Pokój 1:
Pokój 2:
Pokój 3:
Liczba osób:
Liczba pokoi:
Data przyjazdu:
Godzina przyjazdu:
Data wyjazdu:
Godzina wyjazdu:
Liczba noclegów:
Uwagi:
   

* Pola obowiązkowe