Mija siedem lat od beatyfikacji . o. Stanisława Papczyńskiego

Siódma rocznica beatyfikacji . o. Stanisława Papczyńskiego przypadła 16 września 2014 roku.   
16 września 2007 roku jest szczególną datą zarówno dla Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP, jak i dla Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Siedem lat temu sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Tarcisio Bertone, wyniósł na ołtarze Sługę Bożego o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela mariańskiego zgromadzenia.

W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej jest kilka miejsc poświęconych . o. Stanisławowi Papczyńskiemu. W dolnej części bazyliki znajduje się kaplica jego imienia z relikwiami błogosławionego oraz ołtarz, przy którym kadr. Bertone celebrował Mszę św. beatyfikacyjną. W centralnej części kaplicy znajduje się obraz . o. Stanisława Papczyńskiego, a z tyłu kaplicy wystawa upamiętniająca uroczystość beatyfikacyjną. Na placu przed bazyliką, nieopodal dzwonnicy, wznosi się wykonany z brązu pomnik błogosławionego poświecony w 1994 roku przez ówczesnego nuncjusza apostolskiego abpa Józefa Kowalczyka. Imię . o. Stanisława Papczyńskiego nosi także hospicjum stacjonarne prowadzone przez licheńskie Sanktuarium, będące wotum dziękczynnym zgromadzenia za dar beatyfikacji.
Ponadto w każdy II czwartek miesiąca w bazylice głównej odprawiana jest Msza św. o kanonizację o. Papczyńskiego oraz w intencjach polecanych przez wiernych za jego wstawiennictwem. O. Stanisław jest szczególnym orędownikiem dla małżeństw bezskutecznie starających się o potomstwo oraz ciąż zagrożonych z racji na cud przywrócenia do życia dziecka obumarłego w łonie matki. Cud ten przyczynił się do beatyfikacji mariańskiego zakonodawcy.

Zgromadzenie Księży Marianów jest najstarszym istniejącym do dziś powstałym na ziemiach polskich męskim, katolickim zgromadzeniem zakonnym. Marianów spotkać można w kilkunastu krajach świata, m.in. na Litwie, Łotwie, Białorusi, Ukrainie, Słowacji, Czechach, Kazachstanie, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Brazylii, Rwandzie, Kamerunie i na Filipinach, gdzie pełnią różne posługi: od pracy parafialnej i misyjnej po posługi w sanktuariach. W Polsce posługują w kilkunastu miejscowościach – m.in. w Grudziądzu, Górze Kalwarii, Warszawie, Lublinie czy Licheniu Starym.  

Licheń Stary, 16 września 2014 r.