Święta Bożego Narodzenia
i bezalkoholowy bal sylwestrowyLicheniu  

Do wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia zapraszają księża marianie z Lichenia. Tradycyjny turnus bożonarodzeniowy w tym roku rozpocznie się 23 grudnia a zakończy w nowym roku, 2 stycznia.  

Zaproszenie w sposób szczególny skierowane jest do osób samotnych, które chciałyby ten wyjątkowy czas spędzić  w rodzinnej, radosnej atmosferze.  Do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu zaproszeni także ci wierni, dla których możliwość wyciszenia i spotkania z nowonarodzonym Chrystusem ważniejsza jest od szału zakupów i gorączkowych świątecznych przygotowań.

W relacji osób, które w przeszłości spędziły Święta Bożego Narodzenia w Licheniu, w tym czasie w Sanktuarium panuje niepowtarzalny klimat i w sposób wyjątkowy odczuwa się obecność Maryi i jej Syna.

Tegoroczny turnus bożonarodzeniowy rozpocznie się w piątek, 23 grudniaUroczysta kolacja wigilijna zaplanowana jest 24 grudnia na  godz. 19.15 w restauracji Domu Pielgrzyma ARKA. Po wieczerzy wigilijnej i wręczeniu prezentów nastąpi czas wspólnego kolędowania. Przed godz. 24.00 wszyscy udadzą się do licheńskiej bazyliki, aby wspólnie modlić się i cieszyć się z narodzenia Pana podczas pasterki.

Każdego dnia pobytu, o godz. 15:00, goście będą mogli włączyć się we wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.  Z myślą o nich zostanie także zorganizowane zwiedzanie Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego oraz apartamentów papieskich, w których mieszkał św. Jan Paweł II podczas pobytu w Licheniu 1999 roku. Z kolei bogatą historię Sanktuarium przybliży gościom przewodnik.

Osoby, które zechcą przywitać Nowy Rok w Sanktuarium, mogą zostać w Licheniu do 2 stycznia. W Domu Pielgrzyma ARKA tradycyjnie zostanie zorganizowany bezalkoholowy bal sylwestrowy. O godz. 24:00 goście udadzą się do bazyliki, gdzie powitają Nowy Rok uczestnictwem we  Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Nadejście Nowego Roku oznajmi także dźwięk dzwonu Maryja Bogurodzica.


Szczegółowe informacje i zgłoszenia należy kierować do Domu Pielgrzyma ARKA.  
Tel. 063 270 81 62
Fax 063 270 83 20
e-mail: arka@lichen.pl
www.arka.lichen.pl

Licheń Stary, 16 listopada 2016 r.