SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Eucharistische marianische Exerzitien

Głębokiego przeżywania Mszy Świętej uczyło się czternaścioro uczestników eucharystycznych rekolekcji maryjnych „Msza Święta z Maryją”, które odbyły się w weekend 21-23 czerwca w licheńskim sanktuarium.

Rekolekcje organizowane przez Centrum Formacji Maryjnej poprowadził ks. Janusz Kumala MIC, dyrektor CFM. Rekolektanci wysłuchali konferencji duchowych, brali udział w Mszach Świętych czy adoracji Najświętszego Sakramentu. Mieli także okazję, by zadawać nurtujące ich pytania prowadzącemu.

Eucharystyczne rekolekcje maryjne uczą owocnego przygotowania i przeżywania spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Wzorem dla uczestników jest pełna łaski, Ducha Świętego i miłości Maryja. Ona uczy autentycznej postawy człowieka Eucharystii, nieprzerwanie adorującego Chrystusa w swoim sercu i z radością przyjmującego spełnienie tej miłującej bliskości w darze Mszy św.

Maryja, Matka Chrystusa stała pod Jego krzyżem, gdy składał Ojcu Ofiarę uwielbienia i zadośćuczynienia za grzechy ludzkości. Niepokalana jest sposób szczególny obecna przy każdym ołtarzu, na którym sprawowana jest Msza św.

Z Chełma na rekolekcje przyjechała Jolanta, dla której wybór tematu był dość spontaniczny. Kobieta w licheńskim sanktuarium od 14 lat, co roku spędza swój cały urlop wypoczynkowy. – Duchowość maryjna pomaga głębiej wejść w temat Eucharystii. Matka Boża jest mi bardzo bliska – mówiła kobieta. – Wydaje mi się, ze jestem na właściwym miejscu, ale chciałabym wejść w wiarę jeszcze głębiej, znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania. Rok temu brała udział także w rekolekcjach maryjnych w Licheniu. Przyjechałam na nie w totalnej rozsypce, którą spowodowało osobiste doświadczenie. W sanktuarium szukałam wsparcia. Rekolekcje pomogły mi się odnaleźć w tej trudnej sytuacji.

Już za tydzień odbędą się kolejne rekolekcje maryjne o rozpoznawaniu woli Bożej i podejmowaniu decyzji „Jakże się to stanie” (Łk 1,34). Więcej informacji: www.maryja.pl

Teile den Beitrag