SANKTUARIUM
MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

PRZEWIŃ W DÓŁ

Młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Krupskim Młynie w Licheniu

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Ottona Lipkowskiego w Krupskim Młynie w miniony weekend przebywali w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym, gdzie pomagali w grabieniu liści. Jednak głównym celem pobytu jest resocjalizacja poprzez wartości chrześcijańskie.
Tegoroczna wizyta była wyjątkowa. Młodzież wraz z wychowawcami – panem Tomaszem Komisarzem oraz Arkadiuszem Guzym, przybyła do Lichenia po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Ekipa młodzieżowa gotowa do pracy
Grabienie liści przed Kaplicą Ostrobramską
– „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tym roku udało nam się przyjechać do sanktuarium. Jest to wyjątkowe miejsce, o czym świadczą słowa naszych wychowanków, którzy z nostalgią wspominają wyjazd do Lichenia. Poza tym jest to dla nich czas wyciszenia i modlitwy, o jaki trudno w ośrodku” – wyjaśnił pan Arkadiusz Guzy.
W trakcie pobytu w licheńskim sanktuarium czas młodym ludziom upływał na pomocy w porządkowaniu terenu oraz modlitwie. Podczas pobytu zwiedzili bazylikę, wybrali się do lasu grąblińskiego, a także uczestniczyli we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.
W sobotę z młodzieżą spotkał się ks. Zbigniew Grygorcewicz MIC, który przygotował dla nich okolicznościową konferencję. Głównym celem pielgrzymki do Lichenia jest praca resocjalizacyjna z młodzieżą niedostosowaną społecznie oparta o wartości chrześcijańskie.
 
Pierwsza pielgrzymka młodzieży z Ośrodka Wychowawczego w Krupskim Młynie do Lichenia odbyła się w 2005 roku.

Tekst i zdjęcia: Biuro Prasowe Sanktuarium

Podziel się wpisem