Matka Boża Bolesna
j
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

 
Informacja dla pielgrzymów

Zasady i ograniczenia dotyczące walki z pandemią koronawirusa w zakresie sprawowania kultu religijnego 

Zmiany od 26 czerwca 2021 r. – w świątyniach maksymalnie 75% obłożenia
W bazylice górnej jednocześnie może przebywać 7,5 tys. osób.
Limit nie obowiązuje osób zaszczepionych oraz dzieci do lat 12

Obowiązkowe jest również zakrywanie nosa i ust.

---------------------------------------------------------------------------------------

Ogłoszenia duszpasterskie
Bazylika Matki Bożej Licheńskiej
 
17 Niedziela Zwykła, 25 lipca 2021 r.
 

1.Dzisiaj w naszym sanktuarium Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, Dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom. Główna Msza św. o godz. 12.00 z udziałem Klubów Seniora z Wielkopolski. Niech to rodzinne świętowanie przy Licheńskiej Matce, Patronce szczęścia rodzinnego, umocni nasze wzajemne więzi.
Natomiasto godz. 14.30 kolejny koncert organowy w ramach III Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Organowego. Wykonawcą będzie Piotr Grajter z Łodzi. Koncerty wybitnych organistów polskich i zagranicznych odbywają się w lipcu i sierpniu w każdą niedzielę o godz. 14.30. Szczegółowy program w Biurze Obsługi Pielgrzyma.
Dzisiaj też, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, błogosławieństwo samochodów na parkingu „Lotnisko” przy ul. Toruńskiej po każdej Mszy św.

2.  Jutro, 26 lipca, Wspomnienie Rodziców Najświętszej Maryi Panny – Joachima i Anny. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodzicach i dziadkach.

3. We wtorek, 27 lipca, w naszym sanktuarium Dzień modlitw w intencji kanonizacji bł. Jerzego Matulewicza, Odnowiciela Zgromadzenia Marianów, które posługuje w licheńskim sanktuarium.

4.  W czwartek, 29 lipca, przybywa do naszego sanktuarium piesza pielgrzyma ze Strzelna.

5.  W dniach 29 lipca – 1 sierpniaodbędą się kolejne Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej. Zachęcamy do takiej formy odnowy życia duchowego.
Natomiast w dniach 30 lipca – 1 sierpnia odbędą się maryjne rekolekcje dla małżeństw „Eucharystia źródłem i szkołą miłości”. Szczegółowe informacje o rekolekcjach i wszystkich terminach w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

6.  W sobotę, 31 lipca, Dzień modlitwy przebłagalnej za grzechy aborcji. Główna Msza św. z modlitwą ekspiacyjną o godz. 12.00.

7. W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, III Ogólnopolski Dzień Modlitw w intencji związków niesakramentalnych. Zapraszamy też ich rodziny i przyjaciół. Główna Msza św. o godz. 12.00.
Po mszy św. zapraszamy na koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu Sanktuaryjnego Kwintetu Dętego z okazji 77 rocznicy Powstania Warszawskiego.

8.   Zachęcamy do lektury naszych licheńskich czasopism: „Pielgrzym Licheński”, „Zeszyty Maryjne”, „Matka Pokoju”. Szczegółowe informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma. Tam też można otrzymać Kalendarium wydarzeń w Sanktuarium na ten rok.

9.   Przypominamy, że według przepisów sanitarnych w bazylice górnej może być zajętych jednocześnie 75 % miejsc, to znaczy może przebywać 7500 osób. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 oraz dzieci do 12 roku życia.Nadal wewnątrz bazyliki obowiązuje noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.

10.  Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiaryna utrzymanie naszej Bazyliki i całego sanktuarium, a także szerzenie czci Matki Bożej Licheńskiej.Bóg zapłać za każdy dar serca.

11.  Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.

 

Ks. Janusz Kumala MIC
Kustosz Sanktuarium
 


 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


29 lipca 2021
Czwartek

Wspomnienie św. Marty
 
Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej (29.07.-01.08)

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
16.00 Msza św. za zmarłych pielgrzymów, ofiarodawców, dobroczyńców licheńskiego Sanktuarium
19.00 Msza św. o nowe powołania do Zgromadzenia Księży Marianów
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40
Nabożeństwo ku czci św. o. Papczyńskiego: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Okres liturgiczny: zwykły
I tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: B, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 1 J 4, 7-16   
Psalm responsoryjny: Ps 34
Ewangelia: J 11, 19-27 (Łk 10, 38-42)
realizacja LM Internet  LM Internet