SANTUARIO
LA MADRE DE NUESTRO LICHEN
LA DOLOROSA REINA DE POLONIA

DESPLAZARSE HACIA ABAJO

Być dla innych jak Maryja – rekolekcje maryjne

Jedną z najtrudniejszych rzeczy w życiu jest umiejętność tworzenia dobrych, przyjaznych relacji z ludźmi. Tej właśnie problematyki dotykają rekolekcje odbywające się w licheńskim sanktuiarium. "Być dla innych jak Maryja" to temat rekolekcji o budowaniu relacji z ludźmi, na które miały miejsce w dniach 23-25 czerwca. Rekolekcje poprowadził ks. Janusz Kumala MIC, kustosz sanktuarium.

Podczas spotkania uczestnicy mogli uczyć się od Maryi Jej sposobu odniesienia do ludzi, zaczerpnąć z Jej łagodności, wyrozumiałości i roztropności w patrzeniu na każdego człowieka. Matka Boża pokazuje nam, że najbardziej wtedy kochamy innych i cieszymy się dobrymi wzajemnymi relacjami, gdy prowadzimy ich do Jezusa – źródła wszelkiego dobra.
Uczestniczki Anna i Aleksandra przyjechały na rekolekcje do licheńskiego sanktuarium po raz drugi. – Bardzo chciałyśmy odwiedzić to miejsce, bo licheńskie sanktuarium jest miejscem niezwykłym, z cudownym wizerunkiem Matki Bożej. Warto zobaczyć też pamiątki patriotyczne w Licheniu, niespotykane w innych miejscach. Pięknie podkreślona jest tu historia Polski – zaznaczają uczestniczki.
Ważny był dla nich temat rekolekcji relacje z ludźmi, które na co dzień mogą stanowić wyzwanie. – Pojawiają się różne problemy – z samym sobą, rodziną, w pracy. Uważam, że wiedza może pomóc ułatwiać życie, a czasem wystarczy nawet jedno zdanie, żeby było lżej. Ksiądz Kumala, kustosz sanktuarium, świetnie przekazuje treści podczas konferencji. Przede wszystkim należy rozwijać się też duchowo. Jestem katoliczką, dlatego wiem, że muszę dbać o duszę i o przyszłe życie w wieczności. Jestem zachwycona, na pewno nie raz jeszcze przyjadę do licheńskiego sanktuarium – mówi Anna. – Najważniejsze jest pojednanie z ludźmi. Warto wybaczać – dodaje Aleksandra.
Najbliższe rekolekcje organizowane przez Centrum Formacji Maryjnej będą dotyczyły samotności – „Samotność – powołaniem do miłości”, które odbędą się w dniach 7-9 lipca oraz rozpoznawania woli Bożej i podejmowania decyzji „Jakże się to stanie? (Łk 1,34)” organizowane w dniach 21-23 lipca. Zapraszamy.

Comparte la publicación