SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Kapituła prowincjalna Zgromadzenia Księży Marianów

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym rozpoczęła się kapituła prowincjalna Zgromadzenia Księży Marianów. W spotkaniu bierze udział 56 księży i braci marianów należących do Prowincji Opatrzności Bożej.

Ojcowie kapitulni podczas obrad w Licheniu, 21-25 listopada 2022 r.

– Obecna, listopadowa sesja, jest pierwszą częścią kapituły prowincjalnej. Jej celem jest z jednej strony omówienie bieżącej sytuacji prowincji, z  drugiej zaś – wybór delegatów na Kapitułę Generalną, która będzie miała miejsce w Rzymie w lutym 2023 roku. Po zakończeniu Kapituły Generalnej, na początku marca 2023 roku, odbędzie się druga sesja Kapituły Prowincji Polskiej, poświęcona wyborowi nowego Prowincjała i jego Rady – wyjaśnił ks. Piotr Kieniewicz MIC, sekretarz prowincji.

 

W kapitule, poza członkami zarządu prowincjalnego, uczestniczą przełożeni poszczególnych domów zakonnych oraz delegaci wybrani spośród wszystkich profesów wieczystych należących do polskiej prowincji, w tym także do dwóch wikariatów prowincjalnych – w Czechach i na Białorusi.

Ojcowie kapitulni obrady rozpoczęli od wtorkowego dnia skupienia, który poprowadził ks. Paweł Naumowicz MIC, kustosz Sanktuarium św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii na Mariankach. Zakończenie kapituły zaplanowane jest w piątek, 25 listopada.

Za: www.marianie.pl

Comparte la publicación