SANTUARIO
LA MADRE DE NUESTRO LICHEN
LA DOLOROSA REINA DE POLONIA

DESPLAZARSE HACIA ABAJO

Licheński Marsz dla Życia i Rodziny

 

 

W niedzielę, 12 czerwca mieszkańcy Lichenia i okolic, a także pielgrzymi przebywający w sanktuarium mogli po raz pierwszy uczestniczyć w Marszu dla Życia i Rodziny – wyjątkowym święcie rodzin i tych wszystkich, dla których ważne są wartości rodzinne. Po Mszy Świętej południowej, spod wizerunku Matki Bożej Licheńskiej, Patronki szczęścia rodzinnego, wyruszył barwny korowód.

Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył spod licheńskiej bazyliki. Około pół tysiąca osób śpiewając i modląc się przeszło ulicą Toruńską biegnącą obok sanktuarium, aby na koniec powrócić przed bazylikę.

Barwny korowód szedł w rytm utworów wykonywanych przez Sanktuaryjny Kwintet Dęty, wśród których znalazły się m.in. piosenki zespołu „Arka Noego”. Do wspólnej modlitwy i śpiewu zachęcał maszerujących ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz bazyliki, który prowadził marsz.

Podczas marszu wykorzystane zostały materiały użyczone organizatorom przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny z siedzibą w Warszawie. Więcej o marszach dla Życia i Rodziny można zobaczyć na stronie internetowej https://marsz.info/

Licheński Marsz dla Życia i Rodziny zakończył się wspólnym zdjęciem i błogosławieństwem na głównych schodach bazyliki, którego zebranym udzielił ks. kustosz Janusz Kumala MIC. 

Comparte la publicación