SANTUARIO
LA MADRE DE NUESTRO LICHEN
LA DOLOROSA REINA DE POLONIA

DESPLAZARSE HACIA ABAJO

Licheński Marsz dla Życia i Rodziny

 

 

W niedzielę, 12 czerwca mieszkańcy Lichenia i okolic, a także pielgrzymi przebywający w sanktuarium mogli po raz pierwszy uczestniczyć w Marszu dla Życia i Rodziny – wyjątkowym święcie rodzin i tych wszystkich, dla których ważne są wartości rodzinne. Po Mszy Świętej południowej, spod wizerunku Matki Bożej Licheńskiej, Patronki szczęścia rodzinnego, wyruszył barwny korowód.

Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył spod licheńskiej bazyliki. Około pół tysiąca osób śpiewając i modląc się przeszło ulicą Toruńską biegnącą obok sanktuarium, aby na koniec powrócić przed bazylikę.

Barwny korowód szedł w rytm utworów wykonywanych przez Sanktuaryjny Kwintet Dęty, wśród których znalazły się m.in. piosenki zespołu “Arka Noego”. Do wspólnej modlitwy i śpiewu zachęcał maszerujących ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz bazyliki, który prowadził marsz.

Podczas marszu wykorzystane zostały materiały użyczone organizatorom przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny z siedzibą w Warszawie. Więcej o marszach dla Życia i Rodziny można zobaczyć na stronie internetowej https://marsz.info/

Licheński Marsz dla Życia i Rodziny zakończył się wspólnym zdjęciem i błogosławieństwem na głównych schodach bazyliki, którego zebranym udzielił ks. kustosz Janusz Kumala MIC. 

Comparte la publicación

Compartir en facebook
Compartir en twitter
Compartir en linkedin
Compartir en pinterest
Compartir en print
Compartir en email
X