SANTUARIO
LA MADRE DE NUESTRO LICHEN
LA DOLOROSA REINA DE POLONIA

DESPLAZARSE HACIA ABAJO

Pielgrzymki rowerowe w Licheniu – z intencjami do Matki Bożej

Przed nimi wiele kilometrów, ale tyle samo sił w nogach i intencji w sercach. W drodze na Jasną Górę zatrzymują się w Licheniu, aby przez kilka chwil przyklęknąć przed licheńskim wzierunkiem Matki Bożej i nabrać energii do dalszej drogi.

Strzelce Krajeńskie

34.Rowerowa Pielgrzymka ze Strzelców Krajeńskich
Ponad 500 km przed sobą mają pielgrzymi, którzy na rowerach wyruszyli w  sobotę, 9 lipca ze Strzelec Krajeńskich. Zmierzająca po raz 32. na Jasną Górę grupa, we wtorek, 12 lipca odpoczywała i modliła się w licheńskim sanktuarium.
W tym roku w drogę wyruszyła grupa licząca 55 osób. Wśród nich najmłodszy uczestnik ma 5 lat (jedzie z rodzicami) a najstarszy, osiemdziesiąt – wyjaśnia Bartłomiej Minkiewicz, kierownik najstarszej pielgrzymki rowerowej organizowanej w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
W słoneczne, choć wyjątkowo wietrzne popołudnie, pielgrzymów na schodach bazyliki powitał i pobłogosławił ks. Adam Stankiewicz MIC, wice-kustosz sanktuarium.

Mogilno

Rowerowa Pielgrzymka z Mogilna
Około 300 km pokonują na rowerach pielgrzymi z Mogilna zdążający na Jasną Górę. Podczas swojej wędrówki odpoczywali w licheńskim sanktuarium, skąd w czwartek rano, 14 lipca wyruszyli w dalszą drogę. Wraz z dziesięcioosobową grupą, choć nie na rowerze, jedzie dzielna Julka chorująca na glejaka. Pielgrzymi modlą się w intencji dziewczynki, która przeszła operację i chemioterapię – polecamy ją również waszej modlitwie.

Gdańsk

20. Rowerowa Pielgrzymka z Gdańska
W czwartek, 14 lipca do sanktuarium licheńskiego przyjechali na rowerach pielgrzymi podążający z gdańskiego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Jasną Górę. Jubileuszowa – dwudziesta pielgrzymka przebiega pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
Każdego dnia około 70 pielgrzymów pokonuje około 100 km, by w szóstym dniu wędrówki, w sobotę, 17 lipca dotrzeć do Częstochowy. Pielgrzymów przed bazyliką powitał ks. Marek Kordaszewski MIC, wikariusz parafii św. Doroty w Licheniu Starym. Po błogosławieństwie i odpoczynku pątnicy wzięli udział w Mszy Świętej przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

Comparte la publicación